Spēlmaņu Nakts 2022/2023

"Spēlmaņu Nakts" ir gadskārtēja teātra balvu pasniegšanas ceremonija, ko rīko Latvijas Teātru darbinieku savienība (LTDS). Apbalvošanas ceremonija tiek rīkota 23. novembri, teātra režisora Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā, apbalvojot vairākās kategorijās labākos iepriekšējā teātra sezonā.

Skatītāju balsojums

Ar Kultūras ministrijas, Borisa un Ināras Teterevu fonda un Rīgas domes atbalstu “Spēlmaņu nakts” šogad svin 30 gadu jubileju. Apbalvošanas ceremonija kā ierasts notiks Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā 23. novembrī, kurā noskaidrosim “Spēlmaņu nakts” skatuves naglu balvu laureātus 15 kategorijās, ko izvēlas profesionāla žūrija. Papildus žūrijas balvām, ceremonijā sveiks arī trīs “Spēlmaņu nakts” skatītāju simpātijas finālbalsojuma favorītus – visvairāk skatītāju balsis saņēmušo 2022./2023. gada sezonas iestudējumu, aktrisi un aktieri. 

Šogad “Spēlmaņu nakts” skatītāju simpātijas balsojums par labāko un iecienītāko aktrisi, aktieri un izrādi notika divos posmos. Pirmajā etapā no 2. maija līdz 15. oktobrim Latvijas Teātra darbinieku savienība aicināja skatītājus novērtēt profesionālo teātru 2022./2023. gada sezonas iestudējumus un aktierdarbus Latvijas teātra katalogā Izrades.lv. Šajā procesā, pirmo reizi nominantus "Spēlmaņu nakts" skatītāju simpātijas balvām izvēlējās paši skatītāji, autorizējoties balsojumam Izrades.lv ar telefona numuru un vērtējot sezonas iestudējumus un māksliniekus skalā no 1 līdz 10. Balsojuma pirmajā etapā kopā tika saņemti 4398 vērtējumi no 2291 skatītāja. Iepriekš skatītāju balsojumā interesenti tika aicināti balsot par žūrijas izvēlētajiem nominantiem.

Finālbalsojums notika portālā LSM.lv no 1. novembra līdz 19. novembrim: https://www.lsm.lv/balsojums-spelmanu-nakts/. Balsot par saviem favorītiem bija iespējams vienu reizi dienā, autorizējoties ar savu sociālo mediju profilu vai e-pastu.

Nominācijas & apbalvojumi

Skatītāju visaugstāk novērtētie sezonas iestudējumi

Skatītāju visaugstāk novērtētie aktrises darbi sezonā

Skatītāju visaugstāk novērtētie aktiera darbi sezonā