Starptautiskā sadarbība

Latvijas Teātra darbinieku savienība veido un attīsta starptautisko sadarbību teātra jomā, kā arī veicina informācijas apriti, par vietējām un pasaules teātra nozares aktualitātēm informējot profesionāļus ārvalstīs un Latvijā.

Ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas deleģējumu no 2023. līdz 2025. gadam Latvijas teātra darbinieku savienība īsteno starptautiskās sadarbības veicināšanas pasākumus  teātra jomā. 
Tā ietver ikgadēju Latvijas teātru izrāžu SKATI, kas tiek rīkota, lai sniegtu iespēju iepazīties ar Latvijas teātri ārvalstu skatuves mākslas profesionāļiem; regulāru ārvalstu teātra profesionāļu informēšanu par Latvijas teātra jaunumiem, kā arī vietējo profesionāļu apmācību un informēšanu par teātri ārvalstīs. 

LTDS kontaktpersonas SKATES un citos teātra starptautiskās sadarbības jautājumos: Maija Pavlova, Jevgēņija Šermeņeva: skate@ltds.lv

 

Jaunumi

23. februāris, 2024
Ukraiņu, igauņu un latviešu kopdarba „Izvēlies labāku versiju” viesizrāde Daugavpils teātrī
21. martā plkst.19.00 Daugavpils teātrī varēs noskatīties Igaunijas teātra „Vaba Lava” un Kijivas Dramaturgu teātra kopdarbu „Izvēlies labāku versiju” („Вибери Кращу Версію”), kurš tika pirmizrādīts Brīvības teātra festivālā Narvā 2023. gada augustā un šopavasar būs skatāms arī Latvijā. Izrāde ir ukraiņu dramaturģes Natalkas Blokas un režisora Valtera Sīļa kopdarbs, kurš stāsta par kara laika izvēlēm.