Spēlmaņu Nakts 2020

"Spēlmaņu Nakts" ir gadskārtēja teātra balvu pasniegšanas ceremonija, ko rīko Latvijas Teātru darbinieku savienība (LTDS). Apbalvošanas ceremonija tiek rīkota 23. novembri, teātra režisora Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā, apbalvojot vairākās kategorijās labākos iepriekšējā teātra sezonā.

Nominācijas & apbalvojumi

Balva par mūža ieguldījumu teātra mākslā

Māra Ķimele

Režisore

Leonīds Lencs

Aktieris

Gada izrāde – Grand Prix

Puika, kurš redzēja tumsā

Latvijas Nacionālais teātris, režisors Valters Sīlis

Gada lielās formas izrāde

Šekspīrs

Liepājas teātris, režisors Elmārs Seņkovs
Nominācijas
  1. Elpa
    Dailes teātris, režisors Dmitrijs Petrenko
  2. Tukšais zieds (Jerma)
    Latvijas Nacionālais teātris, režisore Ināra Slucka
  3. Uzvara ir mirklis
    Valmieras vasaras teātra festivāls, režisors Valters Sīlis
  4. Vecmāmiņu valsts
    teātra trupa KVADRIFRONS, režisore Paula Pļavniece

Gada mazās formas izrāde

Puika, kurš redzēja tumsā

Latvijas Nacionālais teātris, režisors Valters Sīlis
Nominācijas
  1. Finlandizācija
    Latvijas Nacionālais teātris, režisors Valters Sīlis
  2. Margarēta
    Latvijas Nacionālais teātris, režisors Reinis Suhanovs
  3. Medības
    Teātra apvienība ESARTE sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju, režisors Elmārs Seņkovs
  4. Te sākas nakts
    Ģertrūdes ielas teātris, režisors Vladislavs Nastavševs

Gada izrāde bērniem

Pagalms atdzīvojas

Valmieras vasaras teātra festivāls, režisors Toms Treinis
Nominācijas
  1. Cauruļzobis vienīgais
    Rēzeknes teātris “Joriks”, režisors Edgars Niklasons
  2. Nilsa Holgersona brīnišķīgais ceļojums
    Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris, režisors Edgars Niklasons
  3. Plastmasas huligāni
    Teātra apvienība PERFOrācija, režisore Pamela Butāne
  4. Puscilvēki
    Latvijas Leļļu teātris, režisors Edgars Kaufelds

Gada izrāde pusaudžiem

Netikumīgie

Dirty Deal Teatro, režisore Krista Burāne
Nominācijas
  1. Cilvēkam vajag suni
    Valmieras drāmas teātris, režisors Jānis Znotiņš
  2. Dullais
    Cēsu Mazais teātris, režisors Mārtiņš Eihe
  3. Nelabā roka
    Ģertrūdes ielas teātris sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju, režisors Kārlis Krūmiņš

Gada režisors

Valters Sīlis

“Puika, kurš redzēja tumsā”, “Finlandizācija” (Latvijas Nacionālais teātris), “Izskatās, ka tu mirsi” (kopā ar Kati Krolli) (Dirty Deal Teatro,Latvijas Jaunā teātra insitūts), “Uzvara ir mirklis” (Valmieras vasaras teātra festivāls)
Nominācijas
  1. Krista Burāne
    “Netikumīgie” Dirty Deal Teatro
  2. Vladislavs Nastavševs
    Te sākas nakts” (Ģertrūdes ielas teātris), “Piecas dziesmas pēc atmiņas” (Mihaila Čehova Rīgas krievu teātris)
  3. Elmārs Seņkovs
    “Šekspīrs” (Liepājas teātris), “Medības” (teātra apvienība ESARTE sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju), “α SAPIENSI” (Valmieras vasaras teātra festivāls, teātra apvienība ESARTE), “Irānas konference” (tīmekļa izrāde)
  4. Ināra Slucka
    “Tukšais zieds (Jerma)” Latvijas Nacionālajā teātrī

Gada aktrise

Inese Kučinska

Ričards III izrādē “Šekspīrs”, Liepājas teātris
Nominācijas
  1. Maija Doveika
    Jerma izrādē “Tukšais zieds (Jerma)”, Latvijas Nacionālais teātris
  2. Esmeralda Ermale
    Šarlote izrādē “Rudens sonāte”, Rēzeknes teātris “Joriks”
  3. Marija Linarte
    Ziednese izrādē “Zalkša līgava”, Jaunais Rīgas teātris
  4. Ieva Segliņa
    S izrādē “Elpa”, Dailes teātris

Gada aktieris

Kārlis Reijers

Jēkabs izrādē “Puika, kurš redzēja tumsā”, Ņurņiks izrādē “Katls”, Advokāts izrādē “Margarēta”, Latvijas Nacionālais teātris
Nominācijas
  1. Andris Keišs
    Eduards Smiļģis izrādē “Meklējot Spēlmani”, Jaunais Rīgas teātris
  2. Ģirts Krūmiņš
    Pēteris Pētersons izrādē “Meklējot Spēlmani”, Jaunais Rīgas teātris
  3. Igors Šelegovskis
    Žils izrādē “Te sākas nakts”, Ģertrūdes ielas teātris

Gada aktrise otrā plāna lomā

Elita Kļaviņa

Felicita Ertnere izrādē “Meklējot Spēlmani”, Jaunais Rīgas teātris
Nominācijas
  1. Daiga Gaismiņa
    Māte izrādē “Puika, kurš redzēja tumsā”, Latvijas Nacionālais teātris
  2. Jana Ļisova
    Larisa Hāpala izrādē “Finlandizācija”, Latvijas Nacionālais teātris
  3. Ņina Ņeznamova
    Regīna Šmuļavska izrādē “Piecas dziesmas pēc atmiņas”, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris
  4. Regīna Razuma
    Auglone izrādē “Zalkša līgava”, Jaunais Rīgas teātris
  5. Guna Zariņa
    māsa Tabiana izrādē “Baltais helikopters”, Jaunais Rīgas teātris

Gada aktieris otrā plāna lomā

Kaspars Dumburs

Luī izrādē “Te sākas nakts”, Ģertrūdes ielas teātris
Nominācijas
  1. Maksims Busels
    Juliāns Sopots izrādē “Piecas dziesmas pēc atmiņas” Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris, Tuzenbahs “Trīs māsas”, Hanzas perons
  2. Āris Matesovičs
    Opītis izrādē “Te sākas nakts”, Ģertrūdes ielas teātris
  3. Edgars Ozoliņš
    Jago izrādē “Šekspīrs”, Liepājas teātris
  4. Mihails Samodahovs
    Pirmais policists izrādē “Cilvēks no Podoļskas”, Daugavpils teātris
  5. Aigars Vilims
    Jākobs Engstranns izrādē “Alvinga kundze”, Valmieras drāmas teātris

Gada jaunais skatuves mākslinieks

Kārlis Arnolds Avots

V izrādē “Elpa”, Dailes teātris, Dmitrijs Prokofjevičs Razumihins izrādē “731. solis”, Valmieras drāmas teātris

Rihards Zelezņevs

Klāvs izrādē “Plastmasas huligāni”, teātra apvienība PERFOrācija, loma izrādē “Pagalms atdzīvojas”, VVTF, lomas tiešsaistes izrādē “Vol.1 ANTIŅŠ”, teātra apvienība PERFOrācija, Kolēģis izrādē “Medības”, teātra apvienība ESARTE sadarbībā ar LKA
Nominācijas
  1. Matīss Budovskis
    Zilovs izrādē “Medības”, teātra apvienība ESARTE sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju, loma izrādē “Pagalms atdzīvojas”, Valmieras vasaras teātra festivāls, lomas izrādē “Pēdējās stundas”, teātra apvienība ESARTE, līdzproducents Dirty Deal Teatro
  2. Sandija Dovgāne
    Eva izrādē “Rudens sonāte”, Rēzeknes teātris “Joriks”
  3. Paulīne Kalniņa
    scenogrāfija un kostīmi izrādei “α SAPIENSI”, Valmieras vasaras teātra festivāls, teātra apvienība ESARTE
  4. Agris Krapivņickis
    Džeisons un Tairons izrādē “Nelabā roka”, Ģertrūdes ielas teātris sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju
  5. Emīls Ralfs
    Robots izrādē “Bītlu jaunais albums”, Jaunais Rīgas teātris
  6. Elizabete Skrastiņa
    Mārdžerija izrādē “Nelabā roka”, Ģertrūdes ielas teātris sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju, lomas izrādē “Pēdējās stundas” teātra apvienība “ESARTE”, līdzproducents Dirty Deal Teatro

Gada sasniegums oriģināldramaturģijā (teksts, luga vai scenārijs)

“Netikumīgie” autoru kolektīvs

Krista Burāne, Laila Burāne, Marija Luīze Meļķe, Kirils Ēcis, Raimonds Ķirķis, Kārlis Vērdiņš, Agnese Krivade (Dirty Deal Teatro)
Nominācijas
  1. Ivo Briedis
    “Pēdējais salmiņš”
  2. Rasa Bugavičute-Pēce
    “Puika, kurš redzēja tumsā” (Latvijas Nacionālais teātris)
  3. Evarts Melnalksnis, Klāvs Mellis
    “Lepnums un aizspriedumi” (Latvijas Nacionālais teātris sadarbībā ar KVADRIFRONS)

Gada scenogrāfs

Reinis Suhanovs

“Šekspīrs”, Liepājas teātris, “Margarēta”, Latvijas Nacionālais teātris
Nominācijas
  1. Krišjānis Elviks
    “Netikumīgie”, Dirty Deal Teatro
  2. Miķelis Fišers
    “Zalkša līgava”, Jaunais Rīgas teātris
  3. Gints Gabrāns
    “Alise Brīnumzemē”, Latvijas Nacionālais teātris
  4. Kristīne Jurjāne
    “Baltais helikopters”, Jaunais Rīgas teātris
  5. Ieva Kauliņa
    “Puika, kurš redzēja tumsā”, Latvijas Nacionālais teātris

Gada kostīmu mākslinieks

Madara Botmane

“Alise Brīnumzemē”, Latvijas Nacionālais teātris, “Purva bridējs ugunī”, Liepājas teātris
Nominācijas
  1. Evelīna Deičmane
    “Zalkša līgava”, Jaunais Rīgas teātris
  2. Kristīne Jurjāne
    “Baltais helikopters”, Jaunais Rīgas teātris
  3. Reinis Suhanovs
    “Šekspīrs”, Liepājas teātris
  4. Berta Vilipsone
    “Miega peles”, Dirty Deal Teatro, “Lepnums un aizspriedumi”, Latvijas Nacionālais teātris

Gada gaismu mākslinieks

Lienīte Slišāne

“Puika, kurš redzēja tumsā”, Latvijas Nacionālais teātris
Nominācijas
  1. Mārtiņš Feldmanis
    “Purva bridējs ugunī”, “Šekspīrs”, Liepājas teātris
  2. Gļebs Filštinskis
    “Baltais helikopters”, Jaunais Rīgas teātris
  3. Oskars Pauliņš
    “Alise Brīnumzemē”, “Tukšais zieds (Jerma)”, Latvijas Nacionālais teātris, “Uzvara ir mirklis”, “α SAPIENSI”, Valmieras vasaras teātra festivāls, teātra apvienība ESARTE, “Vienaldzības gadsimts”, Liepājas teātris

Gada video mākslinieks

Gints Gabrāns, Toms Zeļģis, Gustavs Voldemārs Lociks

“Alise Brīnumzemē”, Latvijas Nacionālais teātris
Nominācijas
  1. Elīna Matvejeva, Inese Tīkmane, Kārlis Zemītis
    “Zalkša līgava”, Jaunais Rīgas teātris
  2. Elizabete Mežule-Gricmane, Krista Burāne
    “Netikumīgie”, Dirty Deal Teatro
  3. Toms Zeļģis
    “Puika, kurš redzēja tumsā”, Latvijas Nacionālais teātris

Gada kustību mākslinieks

Elīna Gediņa

“Tukšais zieds (Jerma)”, Latvijas Nacionālais teātris, “α SAPIENSI”, Valmieras vasaras teātra festivāls, teātra apvienība ESARTE
Nominācijas
  1. Agate Bankava
    “Te sākas nakts”, Ģertrūdes ielas teātris
  2. Kristīne Brīniņa
    “Uzvara ir mirklis”, Valmieras vasaras teātra festivāls
  3. Arīna Buboviča
    “Fake News!”, teātra trupa KVADRIFRONS
  4. Regnārs Vaivars sadarbībā ar Ingu Raudingu
    “Purva bridējs ugunī”, Liepājas teātris

Gada muzikālās partitūras autors

Anna Ķirse

“Zalkša līgava”, Jaunais Rīgas teātris, “Elpa”, Dailes teātris
Nominācijas
  1. Gatis Krievāns
    “Puika, kurš redzēja tumsā”, Latvijas Nacionālais teātris
  2. Edgars Mākens
    “Tukšais zieds (Jerma)”, Latvijas Nacionālais teātris, “Šekspīrs”, Liepājas teātris, “α SAPIENSI”, Valmieras vasaras teātra festivāls, teātra apvienība ESARTE
  3. Vladislavs Nastavševs
    “Piecas dziesmas pēc atmiņas”, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris
  4. Jēkabs Nīmanis
    “Vecmāmiņu valsts”, “Fake News!”, teātra trupa KVADRIFRONS, “Meklējot Spēlmani”, Jaunais Rīgas teātris
  5. Edgars Raginskis
    “Finlandizācija”, Latvijas Nacionālais teātris, “Netikumīgie”, Dirty Deal Teatro

Gada notikums digitālajā vidē

Tīmekļa izrāde “Irānas konference”

režisors Elmārs Seņkovs
Nominācijas
  1. Izrāžu cikls e-teātra skatuvē “Baltais kubs”
    Latvijas Nacionālais teātris, režisori: Ināra Slucka, Valters Sīlis, Intars Rešetins
  2. Tiešsaistes izrāde “24h”
    teātra trupa KVADRIFRONS un autoru kolektīvs
  3. Mini sēriju cikls “Patakoļako”
    Liepājas teātris, režisors Mārtiņš Kalita
  4. Klausāmizrāde “Rolanda dziesma”
    teātra trupa KVADRIFRONS un autoru kolektīvs)
  5. Tiešsaistes izrāde “Vol.1 Antiņš”
    teātra apvienība PERFOrācija, režisores Beatrise Zaķe, Pamela Butāne

Sabiedrisko mediju portāla LSM.lv un LTDS rīkotais skatītāju simpātijas balsojums

Gada izrāde – “Šekspīrs”

Liepājas teātris, režisors Elmārs Seņkovs

Gada aktrise – Inese Kučinska

Ričards III izrādē Šekspīrs, Liepājas teātris

Gada aktieris – Andris Keišs

Eduards Smiļģis izrādē Meklējot Spēlmani, Jaunais Rīgas teātris

Bērnu un jauniešu žūrijas specbalvas

Izrāde bērniem – “Inspektors Tutū”

Dailes teātris, režisors Intars Rešetins

Izrāde bērniem – tiešsaistes izrāde “Vol.1 Antiņš”

teātra apvienība PERFOrācija, režisores Beatrise Zaķe, Pamela Butāne

Izrāde jauniešiem – “Nelabā roka”

Ģertrūdes ielas teātris sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju, režisors Kārlis Krūmiņš