Spēlmaņu Nakts 2020/2021

"Spēlmaņu Nakts" ir gadskārtēja teātra balvu pasniegšanas ceremonija, ko rīko Latvijas Teātru darbinieku savienība (LTDS). Apbalvošanas ceremonija tiek rīkota 23. novembri, teātra režisora Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā, apbalvojot vairākās kategorijās labākos iepriekšējā teātra sezonā.

Nominācijas & apbalvojumi

Balva par mūža ieguldījumu teātra mākslā

Gada izrāde – Grand Prix

12 “Skatuves Nagla” balvas

Mans kaimiņš ebrejs

Mārtiņa Eihes, Kristas Burānes, Pamelas Butānes, Jēkaba Nīmaņa izrāde Rēzeknes teātrī Joriks – par pilsētas kopienas saliedēšanu, profesionālās un amatieru mākslas savienojumu un vēsturiskās apziņas modināšanu bez agresijas un didaktikas.

Andrejs Jarovojs

Par pārliecinošu konceptuālu eksperimentēšanu, kas rezultējas inovatīvās laikmetīgā teātra formās un atvērtos vēstījumos, sniedzot gan skatītājam, gan izpildītājam neviltotu jaunatklājuma prieku no izrādes uz izrādi.

Jānis Šipkēvics

Kontratenoram Jānim Šipkēvicam par lomu laikmetīgajā kameroperā “Tagadne (Time Present)” par atkailinātu ceļojumu teritorijā, kurā skatītājam tiek dāvāts saviļņojums būt lieciniekiem mākslinieka pieaugšanai un neatgriezeniskai transformācijai.

Ieva Segliņa

Par Raiņa lomu Dailes teātra izrādē “Smiļģis”- precīzā formā atklātu ģēnija trauslo būtību, par lomu, kas veidota, bijību saliedējot ar aktierisku drosmi.

Dmitrijs Petrenko

Par procesuālu domāšanu repertuāra veidošanā un darbā ar aktieriem, kas ļauj izkāpt no komforta zonas un apgūt vēl nezināmas profesionālās teritorijas, tādējādi pulējot un asinot aktieru profesionālos ieročus.

Marija Ulmane

Scenogrāfei un kostīmu māksliniecei – par spilgtu un profesionāli pārliecinošu jaunākās scenogrāfu paaudzes reprezentāciju, iekļaujoties stilā atšķirīgās izrādēs un saglabājot personisko rokrakstu.

Dzudzilo Kristai un Reinim un Andrāšam Juhāsam

Par izrādes “Degunradži” vizuālo tēlu, režisore Ildiko Gāšpāra (Ildikó Gáspár), Dailes teātris.

Vita Vārpiņa

Par Rutes Vulfas lomu izrādē “ĀrstsDailes teātrī, smalku un drosmīgu aktrises darbu, filigrāni atklājot sarežģīta raksturu pretrunīgu ētisku dilemmu krustcelēs.