Spēlmaņu Nakts 2019

"Spēlmaņu Nakts" ir gadskārtēja teātra balvu pasniegšanas ceremonija, ko rīko Latvijas Teātru darbinieku savienība (LTDS). Apbalvošanas ceremonija tiek rīkota 23. novembri, teātra režisora Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā, apbalvojot vairākās kategorijās labākos iepriekšējā teātra sezonā.

Nominācijas & apbalvojumi

Balva par mūža ieguldījumu teātra mākslā

Rihards Rudāks

Valmieras Drāmas teātra aktieris

Jānis Dreiblats

Liepājas teātra aktieris

Grand Prix

Pūt, vējiņi!

Latvijas Nacionālais teātris, režisors Elmārs Seņkovs

Gada lielās formas izrāde

Pūt, vējiņi!

Latvijas Nacionālais teātris, režisors Elmārs Seņkovs
Nominācijas
  1. Hamlets
    Valmieras Drāmas teātris, režisore Indra Roga
  2. Liepāja – Latvijas galvaspilsēta
    Liepājas teātris, režisors Valters Sīlis
  3. MUMU
    M. Čehova Rīgas Krievu teātris, režisors Viesturs Kairišs
  4. Vēstures izpētes komisija
    Jaunais Rīgas teātris, režisors Alvis Hermanis

Gada mazās formas izrāde

Kliedzēji

Daugavpils teātris, režisors Viesturs Roziņš
Nominācijas
  1. Dēls
    Dailes teātris, režisors Intars Rešetins
  2. Kalpones
    Dailes teātris, režisors Viesturs Meikšāns
  3. Mārtins Īdens
    Valmieras Drāmas teātris, režisors Klāvs Mellis
  4. Pēc grāmatas motīviem
    Dirty Deal Teatro, režisors Valters Sīlis
  5. Zenta Mauriņa. Dokumentālie sapņi
    režisore Kristīne Krūze

Gada izrāde bērniem

Polianna

Liepājas teātris, režisors Dž. Dž. Džilindžers
Nominācijas
  1. Kazlēns, kas prata skaitīt līdz desmit
    Latvijas Leļļu teātris, režisore Vija Blūzma
  2. Perturbons
    KVADRIFRONS, režisore Paula Pļavniece
  3. Salātlapiņa
    Latvijas Leļļu teātris, režisors Viesturs Roziņš
  4. Spokuskopija
    Rēzeknes teātris “Joriks”, režisors Edgars Niklasons

Gada izrāde pusaudžiem

Tikšanās vieta – Rīgas pilsētas II teātris

Latvijas Nacionālais teātris, režisors Valters Sīlis
Nominācijas
  1. Pavasaris
    KVADRIFRONS, Valmieras vasaras teātra festivāls, režisore Alisja Goigelina
  2. Piramīda
    Dirty Deal Teatro, režisors Viesturs Roziņš

Gada režisors

Elmārs Seņkovs

Pūt, vējiņi! (Latvijas Nacionālais teātris)
Nominācijas
  1. Alvis Hermanis
    Vēstures izpētes komisija (Jaunais Rīgas teātris)
  2. Viesturs Kairišs
    MUMU (M. Čehova Rīgas Krievu teātris), Klīstošais Holandietis (Latvijas Nacionālā opera un balets)
  3. Intars Rešetins
    Dēls (Dailes teātris), Patiesība (M. Čehova Rīgas Krievu teātris)
  4. Viesturs Roziņš
    Kliedzēji (Daugavpils teātris), Piramīda (Dirty Deal Teatro), Salātlapiņa (Latvijas Leļļu teātris)
  5. Valters Sīlis
    Liepāja – Latvijas galvaspilsēta (Liepājas teātris), Tikšanās vieta – Rīgas pilsētas II teātris (Latvijas Nacionālais teātris), Pēc grāmatas motīviem (Dirty Deal Teatro)

Gada aktrise

lze Ķuzule-Skrastiņa

Solanža izrādē Kalpones, Abigaila Viljamsa izrādē Salemas raganas, Lulū izrādē Lulū (Dailes teātris)
Nominācijas
  1. Lauma Balode
    Zenta Mauriņa izrādē Zenta Mauriņa. Dokumentālie sapņi
  2. Zane Dombrovska
    Aleksandra Beļcova izrādē Meistars un Aleksandra (“Kultūrmarka”)
  3. Rēzija Kalniņa
    Marķīze de Merteija izrādē Bīstamie sakari, Kundze izrādē Kalpones, Eleonora izrādē Lauva ziemā (Dailes teātris)
  4. Inese Kučinska
    Bernarda Alba izrādē Bernardas Albas nams (Liepājas teātris)
  5. Ieva Segliņa
    Klēra izrādē Kalpones (Dailes teātris)

Gada aktieris

Mārtiņš Meiers

Hamlets izrādē Hamlets (Valmieras Drāmas teātris)
Nominācijas
  1. Rolands Beķeris
    Normans izrādē Ģērbējs (Liepājas teātris)
  2. Egons Dombrovskis
    Roberto Zuko izrādē Roberto Zuko (Liepājas teātris)
  3. Andris Keišs
    Vīlers izrādē Linda Vista (Jaunais Rīgas teātris)
  4. Ģirts Ķesteris
    Pjērs izrādē Dēls (Dailes teātris)
  5. Kaspars Znotiņš
    lomas izrādē Vēstures izpētes komisija (Jaunais Rīgas teātris)

Gada aktrise otrā plāna lomā

Lolita Cauka

Orta izrādē Pūt, vējiņi! (Latvijas Nacionālais teātris)
Nominācijas
  1. Marija Bērziņa
    Vija izrādē Aka, Gundega izrādē Cīrulīši (Latvijas Nacionālais teātris)
  2. Ilze Pukinska
    Anna izrādē Mārtins Īdens (Valmieras Drāmas teātris)
  3. Jeļena Sigova
    Dorota izrādē Jūras vējš (M. Čehova Rīgas Krievu teātris)
  4. Vita Vārpiņa
    Anna izrādē Dēls (Dailes teātris)
  5. Guna Zariņa
    lomas izrādē Vēstures izpētes komisija (Jaunais Rīgas teātris)

Gada aktieris otrā plāna lomā

Vilis Daudziņš

Boss Finlijs izrādē Jaunības putns ar saldo balsi, lomas izrādē Latviešu laupītāji, lomas izrādē Vēstures izpētes komisija (Jaunais Rīgas teātris)
Nominācijas
  1. Lauris Dzelzītis
    Ričards izrādē Lauva ziemā (Dailes teātris)
  2. Mārtiņš Kalita
    lomas izrādē Liepāja – Latvijas galvaspilsēta (Liepājas teātris)
  3. Pēteris Liepiņš
    Henks izrādē Alvas sieviete (Dailes teātris)
  4. Mārcis Maņjakovs
    Elmārs izrādē Cīrulīši (Latvijas Nacionālais teātris)

Gada debija vai jaunie skatuves mākslinieki

Klāvs Mellis

režija izrādēm Mārtins Īdens (Valmieras Drāmas teātris), Himna (KVADRIFRONS)

Jēkabs Reinis

Uldis izrādē Pūt, vējiņi! (Latvijas Nacionālais teātris)
Nominācijas
  1. Kārlis Arnolds Avots
    Mārtins Īdens izrādē Mārtins Īdens (Valmieras Drāmas teātris)
  2. Anna Nele Āboliņa
    lomas izrādē Zenta Mauriņa. Dokumentālie sapņi, Paula Daniela izrādē Mārtins Īdens (Valmieras Drāmas teātris), Helēna izrādē Jūras vējš (M. Čehova Rīgas Krievu teātris)
  3. Elīna Hanzena
    Ofēlija izrādē Hamlets (Valmieras Drāmas teātris)
  4. Agris Krapivņickis
    Ruduks izrādē Kliedzēji (Daugavpils teātris)
  5. Ance Kukule
    režija izrādei Klitaimnestra
  6. Toms Veličko
    Nikolā izrādē Dēls (Dailes teātris)

Gada scenogrāfs vai leļļu mākslinieks

Monika Pormale

scenogrāfija izrādei Pūt, vējiņi! (Latvijas Nacionālais teātris)
Nominācijas
  1. Uģis Bērziņš
    scenogrāfija izrādei Liepāja-Latvijas galvaspilsēta (Liepājas teātris)
  2. Natālija Davidoviča, Ilze Egle
    lelles izrādei MUMU (M. Čehova Rīgas Krievu teātris)
  3. Reinis Dzudzilo
    scenogrāfija izrādei Klīstošais Holandietis (Latvijas Nacionālā opera un balets)
  4. Aigars Ozoliņš
    scenogrāfija izrādēm Cīrulīši (Latvijas Nacionālais teātris), Polianna, Ķiršu dārzs (Liepājas teātris)
  5. Mārtiņš Vilkārsis
    scenogrāfija izrādēm Hamlets (Valmieras Drāmas teātris), Bīstamie sakari (Dailes teātris), Roberto Zuko (Liepājas teātris)

Gada kostīmu vai grima mākslinieks

Kristīne Pasternaka

kostīmi izrādēm Mana skaistā lēdija (M. Čehova Rīgas Krievu teātris), Pajaci (Latvijas Nacionālā opera un balets)
Nominācijas
  1. Krista Dzudzilo
    kostīmi izrādei Klīstošais Holandietis (Latvijas Nacionālā opera un balets)
  2. Anna Heinrihsone
    kostīmi izrādēm Hamlets (Valmieras Drāmas teātris), Apmānītā (Jaunais Rīgas teātris)
  3. Romāns Kaboško
    grims izrādei MUMU (M. Čehova Rīgas Krievu teātris)
  4. Liene Rolšteina
    kostīmi izrādei Ķiršu dārzs (Liepājas teātris)
  5. Ilze Vītoliņa
    kostīmi izrādēm Bīstamie sakari, Kalpones (Dailes teātris)

Gada gaismu mākslinieks

Oskars Pauliņš

par darbu sezonā Latvijas Nacionālajā teātrī, M. Čehova Rīgas Krievu teātrī, Latvijas Nacionālajā operā un baletā, Jaunajā Rīgas teātrī
Nominācijas
  1. Mārtiņš Feldmanis
    par darbu sezonā Liepājas teātrī, M. Čehova Rīgas Krievu teātrī, Dailes teātrī
  2. Jānis Sniķers
    Sapņotāji (Dailes teātris), Mārtins Īdens (Valmieras Drāmas teātris), Pēc grāmatas motīviem (Dirty Deal Teatro)
  3. Toms Streilis
    Cīrulīši, Zem diviem karogiem, Latvieši (Latvijas Nacionālais teātris)
  4. AJ Vaisbārds
    Burvestība (Latvijas Nacionālā opera un balets)

Gada video mākslinieks

Krišs Salmanis, Toms Zeļģis, Linda Ģībiete

Ceļojums uz Ziemeļiem (Latvijas Nacionālais teātris)
Nominācijas
  1. -8
    Hamlets, (Ne)stāsti man pasakas (Latvijas Nacionālā opera un balets)
  2. Dāvis Andersons
    Dēls (Dailes teātris)
  3. Artis Dzērve
    Roberto Zuko (Liepājas teātris), Lulū (Dailes teātris)
  4. Mārtiņš Vilkārsis
    Hamlets (Valmieras Drāmas teātris)
  5. Toms Zeļģis
    Cīrulīši (Latvijas Nacionālais teātris)

Gada kustību mākslinieks

Jānis Purviņš, Agate Bankava

Pūt, vējiņi! (Latvijas Nacionālais teātris)
Nominācijas
  1. Kristīne Brīniņa
    Liepāja-Latvijas galvaspilsēta (Liepājas teātris)
  2. Liene Grava
    Patiesība (M. Čehova Rīgas Krievu teātris)
  3. Jana Jacuka
    MUMU (M. Čehova Rīgas Krievu teātris)
  4. Elīna Lutce
    Klīstošais Holandietis, Karmelīšu dialogi (Latvijas Nacionālā opera un balets)
  5. Aleksandrs Ļimins
    Ķiršu dārzs (Liepājas teātris)

Gada muzikālās partitūras autors

Jēkabs Nīmanis

Ceļojums uz Ziemeļiem (Latvijas Nacionālais teātris), Kliedzēji (Daugavpils teātris)
Nominācijas
  1. Arturs Maskats'
    Ģērbējs (Liepājas teātris)
  2. Edgars Mākens
    visas manas vājības ir tavas lūpas, Par tēviem (Latvijas Nacionālais teātris)
  3. Ritma grupa PERPETUUM RITMICO
    Salātlapiņa (Latvijas Leļļu teātris)
  4. Reinis Sējāns
    Liepāja-Latvijas galvaspilsēta (Liepājas teātris)
  5. Uģis Vītiņš
    MUMU (M. Čehova Rīgas Krievu teātris)

Gada sasniegums oriģināldramaturģījā

Artūrs Dīcis

“Randiņš ar 50 gramiem balzama” (“Viņi melo labāk”, Pannas teātris)
Nominācijas
  1. Justīne Kļava
    “Mārtins Īdens” (“Mārtins Īdens”, Valmieras Drāmas teātris)
  2. Kārlis Krūmiņš
    “Rīgas pilsētas Otrais teātris” (“Tikšanās vieta – Rīgas pilsētas II teātris”, Latvijas Nacionālais teātris)
  3. Rasa Bugavičute-Pēce
    “Liepāja-Latvijas galvaspilsēta” (Liepājas teātris), “Zenta Mauriņa” (“Zenta Mauriņa. Dokumentālie sapņi”)
  4. Valters Sīlis
    “Pēc grāmatas motīviem” (Dirty Deal Teatro)

Žūrijas specbalva

Valmieras Vasaras teātra festivālam

par radošu un novatorisku pieeju teātra integrēšanā Valmieras pilsētvidē

Portāla DELFI un LTDS rīkotais skatītāju simpātijas balsojums

Gada izrāde – Pūt, vējiņi!

Latvijas Nacionālais teātris

Gada aktrise – Inese Kučinska

Bernarda Alba izrādē Albas nams, Liepājas teātris

Gada aktieris – Andris Keišs

Vīlers izrādē Linda Vista, Jaunais Rīgas teātris

Bērnu un jauniešu žūrijas specbalvas

Planēta Nr. 85

Dailes teātrī, režisors Dmitrijs Petrenko; izrāde bērniem

Pavasaris

teātra trupa KVADRIFRONS, režisore Alisja Goigelina (izrāde tapusi Valmieras vasaras teātra festivāla ietvaros); izrāde pusaudžiem