Spēlmaņu Nakts 2018

"Spēlmaņu Nakts" ir gadskārtēja teātra balvu pasniegšanas ceremonija, ko rīko Latvijas Teātru darbinieku savienība (LTDS). Apbalvošanas ceremonija tiek rīkota 23. novembri, teātra režisora Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā, apbalvojot vairākās kategorijās labākos iepriekšējā teātra sezonā.

Nominācijas & apbalvojumi

Balva par mūža ieguldījumu teātra mākslā

Māra Zemdega

Latvijas Nacionālā teātra aktrise

Gunārs Placēns

Dailes teātra aktieris

Grand Prix

Dvēseļu utenis

Dirty Deal Teatro, režisore Inga Tropa

Gada lielās formas izrāde

Cerību ezers aizsalis

Jaunais Rīgas teātris, režisors Vladislavs Nastavševs
Nominācijas
  1. Arī vaļiem ir bail
    Latvijas Nacionālais teātris, režisors Elmārs Seņkovs
  2. Dieviņš pillā
    Jaunais Rīgas teātris, režisors Alvis Hermanis
  3. Man 30 gadu
    Latvijas Nacionālais teātris, režisore Ināra Slucka
  4. Salome
    Latvijas Nacionālais teātris, režisors Viesturs Kairišs
  5. Zelta zirgs
    Latvijas Leļļu teātris, režisors Duda Paiva

Gada mazās formas izrāde

Dvēseļu utenis

Dirty Deal Teatro, režisore Inga Tropa
Nominācijas
  1. 1900. Leģenda par pianistu
    Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris, režisors Sergejs Golomazovs
  2. Cilvēks parastais
    Daugavpils teātris, režisore Lucina Sosnovska
  3. Kaķis uz nokaitēta skārda jumta
    Valmieras drāmas teātris, režisore Inese Mičule
  4. Mežainis
    Latvijas Nacionālais teātris; režisors Valters Sīlis

Gada izrāde bērniem

Naksitrallīši

Latvijas Leļļu teātris, režisore Laura Čaupale
Nominācijas
  1. Dievs. Daba. Darbs
    Valmieras drāmas teātris, režisors Jānis Znotiņš
  2. Kaiju karalienes noslēpums
    Latvijas Leļļu teātris, režisors Edgars Kaufelds
  3. Lidojošais šķīvītis
    Dirty Deal Teatro, režisors Kārlis Krūmiņš

Gada izrāde pusaudžiem

Labie bērni

Valmieras drāmas teātris, režisors Reinis Suhanovs
Nominācijas
  1. Čomiņi
    Goda teātris
  2. Romeo un Džuljeta
    Latvijas Leļļu teātris, režisors Dāvids Džovanzana

Gada režisors

Viesturs Kairišs

Salome (Latvijas Nacionālais teātris), Baladīna (Valmieras drāmas teātris)
Nominācijas
  1. Vladislavs Nastavševs
    Cerību ezers aizsalis (Jaunais Rīgas teātris)
  2. Elmārs Seņkovs
    Arī vaļiem ir bail (Latvijas Nacionālais teātris)
  3. Valters Sīlis
    Mežainis; Cilvēki, lietas un vietas (Latvijas Nacionālais teātris)
  4. Ināra Slucka
    Man 30 gadu (Latvijas Nacionālais teātris)
  5. Lucina Sosnovska
    Cilvēks parastais (Daugavpils teātris)

Gada aktrise

Guna Zariņa

Ņurbulis izrādē Dieviņš pillā (Jaunais Rīgas teātris)
Nominācijas
  1. Agnese Cīrule
    titulloma izrādē Salome (Latvijas Nacionālais teātris)
  2. Maija Doveika
    Emma izrādē Cilvēki, lietas un vietas (Latvijas Nacionālais teātris)
  3. Dita Lūriņa
    Roze izrādē Man 30 gadu, Estere izrādē Dziļā, skumjā jūra (Latvijas Nacionālais teātris)
  4. Ieva Puķe
    Madāma, Ilze izrādē Vidzemnieki, Megija izrādē Kaķis uz nokaitēta skārda jumta (Valmieras drāmas teātris)

Gada aktieris

Vilis Daudziņš

Ļeņins izrādē Pēdējā Ļeņina eglīte, Ome izrādē Cerību ezers aizsalis (Jaunais Rīgas teātris)
Nominācijas
  1. Vadims Bogdanovs
    titulloma izrādē Cilvēks parastais (Daugavpils teātris)
  2. Maksims Busels
    Stāstnieks izrādē 1900. Leģenda par pianistu (Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris)
  3. Ģirts Ķesteris
    Ivans izrādē ART, Helge izrādē Svinības (Dailes teātris)
  4. Ģirts Liuziniks
    Fredijs izrādē Dziļā skumjā jūra, Jānis Bērziņš izradē Arī vaļiem ir bail (Latvijas Nacionālais teātris)
  5. Imants Strads
    titulloma izrādē Lūcis, Grabecs izrādē Baladīna (Valmieras drāmas teātris)

Gada aktrise otrā plāna lomā

Inga Misāne-Grasberga

lomas izrādē Mežainis (Latvijas Nacionālais teātris)
Nominācijas
  1. Marija Bērziņa
    Vita izrādē Arī vaļiem ir bail (Latvijas Nacionālais teātris)
  2. Sandra Kļaviņa
    de Senfona izrādē Marķīze de Sada (Jaunais Rīgas teātris)
  3. Inese Kučinska
    Mārsija izrādē Mizantrops, lomas izrādē Zilā istaba (Liepājas teātris)
  4. Elīna Vāne
    Anna, Kļaviņmāte, Ede izrādē Vidzemnieki (Valmieras drāmas teātris)

Gada aktieris otrā plāna lomā

Aleksandrs Jonovs

Melnais princis izrādē Zelta zirgs, Piķamice izrādē Krokodils Gena un Pekausis (Latvijas Leļļu teātris)
Nominācijas
  1. Egons Dombrovskis
    Tesmans izrādē Heda Gablere (Liepājas teātris)
  2. Gundars Grasbergs
    Tors izrādē Man 30 gadu (Latvijas Nacionālais teātris)
  3. Juris Lisners
    Dominikuss izrādē Klūgu mūks, Pols, tētis izrādē Cilvēki, lietas un vietas (Latvijas Nacionālais teātris)
  4. Ivars Puga
    Viljams Koljers izrādē Dziļā skumjā jūra (Latvijas Nacionālais teātris)

Gada jaunie skatuves mākslinieki

Jānis Kronis

lomas izrādē Mežainis (Latvijas Nacionālais teātris), loma izrādē Lidojošais šķīvītis (Dirty Deal Teatro)

Igors Šelegovskis

Jezups Sebalds izrādē Klūgu mūks, Pēteris Bērziņš izrādē Arī vaļiem ir bail (Latvijas Nacionālais teātris), Vitālijs izrādē Dvēseļu utenis (Dirty Deal teatro)
Nominācijas
  1. Elīna Avotiņa
    Dārgums izrādē Kam no Vilka kundzes bail (Dailes teātris)
  2. Madara Bore
    jauniete izrādē Man 30 gadu, Bjanka izrādē Dūja (Latvijas Nacionālais teātris), Hloja izrādē Labie bērni (Valmieras drāmas teātris)
  3. Marija Linarte
    Aktrise izrādē Cerību ezers aizsalis (Jaunais Rīgas teātris)
  4. Āris Matesovičs
    Aktieris izrādē Cerību ezers aizsalis (Jaunais Rīgas teātris), Hermans izrādē Dvēseļu utenis (Dirty Deal teatro)
  5. Mārtiņš Upenieks
    Harolds izrādē Harolds un Moda, Pouls izrādē Svinības, Džonijs Dovs izrādē Būt Kejai Gondai (Dailes teātris)
  6. Toms Veličko
    Jozefs K. izrādē Process (Jaunais Rīgas teātris)

Gada scenogrāfs un/vai leļļu mākslinieks

Reinis Suhanovs

Arī vaļiem ir bail (Latvijas Nacionālais teātris), Persiešu valodas stundas (Žaņa Lipkes memoriāls)
Nominācijas
  1. Uģis Bērziņš
    Cilvēki, lietas un vietas, Mežainis (Latvijas Nacionālais teātris)
  2. Pamela Butāne
    Dvēseļu utenis (Dirty Deal teatro), Kam no Vilka kundzes bail (Dailes teātris)
  3. Reinis Dzudzilo
    Salome (Latvijas Nacionālais teātris), Baladīna (Valmieras drāmas teātris)
  4. Duda Paiva
    lelles izrādei Zelta zirgs (Latvijas Leļļu teātris)
  5. Mārtiņš Vilkārsis
    Man 30 gadu (Latvijas Nacionālais teātris)

Gada kostīmu mākslinieks

Keita

Man 30 gadu (Latvijas Nacionālais teātris)
Nominācijas
  1. Madara Botmane
    Mazais ganiņš (Latvijas Nacionālais teātris)
  2. Krista Dzudzilo
    Salome (Latvijas Nacionālais teātris), Baladīna (Valmieras drāmas teātris)
  3. Anna Heinrihsone
    Vidzemnieki (Valmieras drāmas teātris)
  4. Jozs Statkevičs
    Marķīze de Sada (Jaunais Rīgas teātris)
  5. Yashi
    Izvirtības hronika (Latvijas Nacionālā opera un balets)

Gada gaismu mākslinieks

Oskars Pauliņš

par darbu sezonā Latvijas Nacionālajā teātrī un Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī
Nominācijas
  1. Mārtiņš Feldmanis
    Dons Paskvāle (Latvijas Nacionālā opera un balets), Zilā istaba (Liepājas teātris)
  2. Damirs Ismagilovs
    Turaidas roze (Latvijas Nacionālā opera un balets)
  3. Jānis Sniķers
    Pēdējā Ļeņina eglīte (Jaunais Rīgas teātris), Dvēseļu utenis (Dirty Deal Teatro)

Gada video mākslinieks

Austra Hauks

Dvēseļu utenis (Dirty Deal Teatro), Romeo un Džuljeta (Latvijas Leļļu teātris)
Nominācijas
  1. -8
    Mizantrops (Liepājas teātris), Turaidas roze (Latvijas Nacionālā opera un balets)
  2. Artis Dzērve
    Smaragda pils@ta. Enter (Liepājas teātris), Man 30 gadu (Latvijas Nacionālais teātris)
  3. Igors Renceti, Alesandra Solimene, Lorenco Bruno
    Dons Paskvāle (Latvijas Nacionālā opera un balets)
  4. Elīna Matvejeva
    Zibeņu domas. Irbīte (Mūzikas un mākslas atbalsta fonds)

Gada kustību mākslinieks

Agnese Vanaga, Leonards Vīksne

Man 30 gadu (Latvijas Nacionālais teātris)
Nominācijas
  1. Inga Krasovska
    Esi sveicināta, bohēma (Liepājas teātris), Svinības (Dailes teātris)
  2. Elīna Lutce
    Baladīna (Valmieras drāmas teātris)
  3. Olga Žitluhina
    Maģijas atslēgas (Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris)

Gada muzikālās partitūras autors

Jēkabs Nīmanis

Dvēseļu utenis (Dirty Deal Teatro), Kaiju karalienes noslēpums (Latvijas Leļļu teātris), Persiešu valodas stundas (Žaņa Lipkes memoriāls)
Nominācijas
  1. Arturs Maskats
    Maģijas atslēgas (Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris)
  2. Edgars Mākens
    Arī vaļiem ir bail (Latvijas Nacionālais teātris)
  3. Edgars Raginskis
    Mežainis (Latvijas Nacionālais teātris)
  4. Rihards Zaļupe
    Baladīna (Valmieras drāmas teātris)

Gada sasniegums oriģināldramaturģijā

Artūrs Dīcis

Arī vaļiem ir bail (Latvijas Nacionālais teātris)
Nominācijas
  1. Jānis Balodis
    Mežainis (Latvijas Nacionālais teātris)
  2. Justīne Kļava
    Dvēseļu utenis (Dirty Deal Teatro), Vidzemnieki (Valmieras drāmas teātris)

Žūrijas specbalva

Ojāram Rubenim

par laikmetīga Nacionālā teātra vīziju un tās īstenošanu

Bērnu žūrijas specbalva

Niķa Un Riķa stiķi

Dailes teātrī, režisors Kārlis Auškāps

Labie bērni

Valmieras drāmas teātrī, režisors Reinis Suhanovs

Skatītāju simpātijas balvas

Gada izrāde – Arī vaļiem ir bail

Latvijas Nacionālajā teātrī, režisors Elmārs Seņkovs

Gada aktieris – Vilis Daudziņš

Ļeņins izrādē Pēdējā Ļeņina eglīte, Ome izrādē Cerību ezers aizsalis Jaunajā Rīgas teātrī;

Gada aktrise – Guna Zariņa

Ņurbulis izrādē Dieviņš pillā Jaunajā Rīgas teātrī