Lietuviešu dramaturga Mariusa Ivaškeviča lugas “Totalitārais romāns” lasījums

28. februārī plkst. 19.00 Hanzas peronā notiks Lietuviešu dramaturga Mariusa Ivaškeviča lugas “Totalitārais romāns” lasījums, satiekoties starptautiskai spilgtu teātra profesionāļu komandai.

Skatuves mākslas profesionāļi var iegādāties biļetes ar atlaidi, ievadot kodu “MARIUS”. Atlaide attiecas uz vietām no 6. līdz 12. rindai.

https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/137192

Lietuviešu dramaturga Mariusa Ivaškeviča lugas “Totalitārais romāns” lasījums ir unikāls skatuves mākslas notikums, kurā satiksies starptautiska spilgtu teātra profesionāļu komanda – Darjus Meškausks (Klaipēda), Aleksandrs Fekļistovs (Barselona), Čulpana Hamatova (Rīga), Filips Grigorjans (Berlīne), Egons Dombrovskis (Rīga) un Aleksandrs Fiļipenko (Viļņa) –, kā arī dzejniece un žurnāliste Elena Fanailova (Rīga).

Marjuss Ivaškevičs Latvijas skatītājiem plašāk pazīstams ar darbiem “Izraidītie”, ko 2014. gadā Dailes teātrī iestudēja Oskars Koršunovs, un “Tuvā pilsēta”, kas pirmizrādi Rīgā piedzīvoja 2017. gadā Latvijas Nacionālajā teātrī Kirila Serebreņņikova režijā. Luga “Totalitārais romāns” sarakstīta 2023. gadā, un šobrīd tiek iestudēta Tallinā. 2023. gada vasarā lugas lasījums notika arī Narvā starptautiskajā Brīvības festivālā.

Mariusam Ivaškevičam raksturīgajā rokrakstā lugā “Totalitārais romāns” savijas vairākas paralēlas vēsturiskas un mūsdienu sižeta līnijas – dramaturga personīgā pieredze un sarunas ar citiem māksliniekiem, kā arī ceļojumi pa Vidusāziju; kāda veca mākslinieka ceļojums, lai atrastu savas jaunības gleznas, kas izkaisītas pa pasauli; atsauces uz kirgīzu rakstnieka Čingiza Aitmatova iedzīvināto teiku par mankurtu, Mihaila Bulgakova likteni un romānu “Meistars un Margarita”. Visi šie stāsti un varoņi rotaļājas spilgtā kaleidoskopā, vēstot par mākslas un varas sarežģītajām attiecībām.

 

Lasījums krievu valodā ar pieejamu lugas kopsavilkumu latviešu valodā. Pēc lasījuma notiks saruna ar dramaturgu Mariusu Ivaškeviču.

Uzmanību! Luga satur necenzētu leksiku, kā arī skar jūtīgas tēmas. Līdz 16 gadu vecumam neiesakām.

Pasākuma ilgums 3 stundas ar starpbrīdi.

Lasījumu organizē producents KatlZ Riga.