Vakara mākslinieciskā satura daļa tika veidota no trim galvenajām pozīcijām - vakara scenārijs, kuru izstrādāja Dita Lūriņa, Anna Melbārde un Zane Dombrovska, kā arī vakara vadītājs Egils Melbārdis. Mārtiņa Vilsona dzejas programma “Čaks” un īpaši veidota īsfilma “Jautājums meistaram”, kas vienlaicīgi ir arī teātra vecmeistaru “videofiksācija” tuvplānā, kopējam teātra kultūras mantojuma arhīvam.
Viens no pasākuma mērķiem ir veicināt jaunās un vidējās paaudzes aktieru komunikāciju ar vecmeistariem. Īpašu uzmanību pievēršot tieši komunikācijā ar teātra nozares jaunākajiem pārstāvjiem, kuri daudzus no vecmeistariem aktīvajā darībā uz skatuves nav pieredzējuši, bet ir viņu tradīciju vistiešākie turpinātāji. Pieredze rāda, ka šajos satikšanās pasākumos uzsāktā paaudžu komunikācija turpinās arī ārpus pasākuma ietvariem. It īpāši to var novērot, kad teātra vecemstari apmeklē teātra izrādes un caur jauniepazītajiem kolēģiem, pašiem pat nespēlējot, viņi jūtas piederīgi šai teātra saimei. Savukārt jaunie kolēģi gūst dzīvo apliecinājumu vēsturei, kas veido šo teātra tradīciju Latvijā.
Vakara gaitā tika diskutēts par mākslinieka esību mākslas kopainā, un brīdi, kad vecmeistari pārstāj darboties nozarē. Par viņu iekļaušanos – sekojot teātra mākslai kopumā un par sabiedrības atbildību viņu spējai socializēties, jo liela daļa savulaik tautā iemīļoto mākslinieku ir kļuvuši par vientuļajiem pensionāriem, kuriem nepieciešamas sabiedrības rūpes.
Viesi tika uzrunāti vakara apmeklējumam gan personīgi, gan arī aicināti pieteikties vakara apmeklējumam, sūtot epastu uz fonda rampa oficiālo epasta adresi. Šī digitālā komunikācija fondam ļāva papildināt epastu listi.
Turpmākajā komunikācijā informējot par fonda darbību un aktualizējot to, tiks izmantoti video fragmenti no šim vakaram tapušās īsfilmas “Jautājums meistaram”.
Līdz šim ziedot vecmeistariem varēja tikai caur bankas maksājumu, bet vakara gaitā tika prezentēta jaunā, digitālā ziedojumu platforma www.ltds.lv = > rampa, kas ļauj ziedot fondam vienkāršākā un ērtākā veidā.
Viena no aktīvākajām fonda darbības sadaļām ir konkrētu ar medicīnas jomu saistītu problēmu risināšana. Viens no svarīgākajiem aspektiem ir medicīnas profesionāļi, kuri ārpus kārtas ir gatavi ziedot savu pakalpojumu, tādejādi ļaujot katru gadījumu risināt individuāli, tāpēc šī satikšanās klātienē ir ļoti būtiska ne tikai vecmeistariem, bet arī mediķiem, kas apmeklēja šo pasākumu.
Pasākumā “Es Esmu”, piedalījās mediķi, mākslinieki, teātra jomas aktīvie profesionāļi un citi labvēļi, kuriem pateicoties fonda darbība ir iespējama, kā arī paši vecmeistari, kuriem tas bija ne tikai socializēšanās, bet arī emocionāls satikšanās un piederības apziņas veicināšanas brīdis.
Foto Rolands Laguns. Spied uz attēla, lai apskatītu visu galeriju.