Britu aktiera un Šekspīra daiļrades pētnieka Pola Gudvina monoizrāde "Makbets" – vienīgo vakaru Latvijā

Šī gada 9. aprīlī plkst. 19.30 Rīgā, Hanzas ielā 22 vienīgo izrādi Latvijā piedzīvos godalgotās Apvienotās Karalistes teātra apvienības "The Shakespeare Edit" veidotā monoizrāde "Makbets" ("Macbeth"). Tā būs unikāla iespēja baudīt vienu no slavenākajām Šekspīra lugām oriģinālvalodā – britu aktiera un Šekspīra daiļrades pētnieka Pola Gudvina interpretācijā.

Stundu ilgā monoizrāde ir psiholoģiski daudzslāņains un dinamisks stāsts par ambīcijām, neprātu un nāvi, ko papildina unikāls skaņu celiņš. Elpu aizraujošais iestudējums ir izrādīts izpārdotās zālēs Londonā, Undīnē (Itālijā) un citur pasaulē. Šī koncentrētā Šekspīra lugas versija ir ieguvusi balvu kā labākā starptautiskā izrāde pasaulē lielākajā monoizrāžu festivālā "United Solo" Ņujorkā (United Solo Theatre Festival). Uzreiz pēc izrādīšanas Rīgā "Makbets" būs daļa no Jorkas Sarptautiskā Šekspīra festivāla (York International Shakespeare Festival) programmas Lielbritānijā.

Uz skatuves kāps "The Shakespeare Edit" dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs Pols Gudvins (Paul Goodwin). Britu aktieris, režisors un pasniedzējs visas savas profesionālās karjeras laikā ir pētījis Viljama Šekspīra darbus un darbojies kā aktieris dažādos Lielbritānijas teātros, tostarp Karaliskajā Šekspīra teātrī un Lielbritānijas Nacionālajā teātrī, kā arī pasniedzis meistarklases Lielbritānijā, Indijā, Grieķijā, Latvijā un citviet pasaulē.

Oriģinālmūziku izrādei “Makbets” ir radījis ukraiņu komponists Dmitrijs Saratskis (Dmitro Saratskyi). Izrādē Šekspīra teksti izskanēs oriģinālvalodā, skatītājiem būs pieejami titri latviešu valodā.

Izrāde Latvijā notiek ar British Council pārstāvniecības Latvijā atbalstu un sadarbībā ar apvienību PUTRA. Tā notiks Laikmetīgās mākslas centra “Kim?” nākotnes telpās. Biļetes jau tagad ir nopērkamas bezrindas.lv platformā: https://ej.uz/macbeth