Sarunas Smiļģa kabinetā ar Daci Eversu

Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejā 2024. gada 23. maijā plkst. 18.00.

Dace Eversa ir aktrise, kura teātra un kino lomās vienmēr rada brīnumu.

Teātra zinātniece Ieva Struka raksta, ka “viņa ir viena no retajām latviešu aktrisēm, par kuru iespējams apgalvot, ka viņa ir ziemeļnieciska”, jo viņas lomu kontā ir Henrika Ibsena Nora, Alvinga kundze, jūras meita Elida un Rebeka, Knuta Hamsuna,  Varam droši apgalvot, ka Dace Eversa ir arī ļoti latviska gan kā Rūdolfa Blaumaņa Kristīne, Anna, Trīne, Pindacīša, Roplainiete un Indrānu māte, gan kā Raiņa Barba, gan Indra, Anne, Roze, Sniedze Leldes Stumbres lugās.  Teātrī Daces Eversas talants vispilnīgāk un košāk plauka Māras Ķimeles un Feliksa Deiča iestudējumos, bet līdzās gan teātrī, gan kino nozīmīga ir radošā sadarbība ar Vari Braslu: Mērijas Popinsa, Emīla mamma “Emīla nedarbos”, Marta Cīrulīte “Ziemssvētku jampadracī”.

“Viņa ir māksliniece, kurai ceļš no impulsa līdz reakcijai ir samazināts līdz minimumam. Vienā vārdā to var saukt arī par tiešumu.” (Ieva Struka)

19. maijā Valmieras drāmas teātra aktrisei dzīves jubileja, toties “Sarunās Smiļģa kabinetā”, kuras vadīs muzeja vadītājs Jānis Siliņš, katram skatītājām būs iespēja ieklausīties Daces Eversas domās par teātri, radošo un māksliniecisko procesu, par to “vertikāli”, kas katru izrādi un lomu patiesi rada par mākslas darbu.