Profesionālās pilnveides seminārs teātru vadītājiem un producentiem: "Kā veidot ilgtspējīgu teātra iestudējumu"

KAD: 2024. gada 3. augustā pl. 12.00 - 16.00
KUR: Valmiermuižā, Dzirnavu iela 2, Valmieras novads

Seminārā tiks apskatītas tādas tēmas kā partnerību veidošana, kopproducēšana, izrādes un norises vietas attiecības, darbs ar auditoriju. Semināra ietvaros tiks apskatīti būtiskākie teātra ilgtspēju noteicošie pamati: māksla, telpa un skatītājs. 

Semināra vadītājs Rodžers Makkans (Roger McCann, Lielbritānija) ir pieredzējis teātra profesionālis, kas devis nozīmīgu ieguldījumu mākslas un kultūras attīstībā. Viņš organizācijas  “NFA International Arts and Culture” direktors, un šī organizācija nodarbojas ar starptautisku projektu izstrādi mākslas un kultūras jomā.

Rodžers Makkans  ir dibinājis vienu no Lielbritānijas vadošajiem mākslas konsultāciju uzņēmumiem McCann Matthews Millman, kas sadarbojās ar dažādām organizācijām, sākot no lielākajiem teātriem, piemēram, Karalisko Šekspīra kompāniju un Ņūkāslas Karalisko teātri, līdz pat mazām neatkarīgām teātra kompānijām, orķestriem, tostarp Londonas simfonisko orķestri un Karalisko filharmonisko orķestri, vietējām iestādēm, tūrisma padomēm un Anglijas, Velsas, Skotijas un Ziemeļīrijas mākslas padomēm.

Rodžers Makkans ir strādājis Anglijas Mākslas padomē (Arts Council England), valdības struktūrvienībā, kas atbild par mākslas finansēšanu un attīstību trīs dažādos Anglijas reģionos. Te viņa darbs bija saistīts ar jauno uzņēmumu konsultēšanu māksliniecisko un biznesa plānu izstrādes jautājumos. Viņš strādājis arī ar liela mēroga organizācijām, kas sastapušās ar finansiālām un darbības grūtībām, konsultējot tās par ilgtspējīgu biznesa plānu izstrādi komplicētās situācijās.

Seminārs paredzēts teātra profesionāļiem, kas darbojas teātra vadībā vai administrācijā, kā arī neatkarīgiem producentiem ar mērķi iegūt jaunas zināšanas un kontaktus, ikdienas darbā praktiski pielietojumus padomus un atsvaidzināt skatījumu uz profesionālo rutīnu.

Semināra darba valoda - angļu. 

Seminārā iekļauta pusdienu pauze. 

Dalības maksa seminārā: 17,50 EUR. 

Pieteikšanās termiņš: 2024. gada 25. maijs.

Semināru rīko Latvijas teātra darbinieku savienība sadarbībā ar Valmieras Vasaras teātra festivālu.