No 31. oktobra līdz 5. novembrim Rīgā norisināsies vērienīgi ar teātri saistīti pasākumi

Ar Kultūras ministrijas finansiālu atbalstu šoruden Latvijas Teātra darbinieku savienība (LTDS) piedāvā daudzveidīgu Latvijas teātra izrāžu skati starptautiskai profesionāļu auditorijai, kā arī organizē Baltijas Drāmas forumu 2023, kura ietvaros notiks gan dramaturgu domnīca, gan Lietuvas un Igaunijas teātru viesizrādes, kā arī starptautiska zinātniska konference sadarbībā ar Ziemeļvalstu Teātra studiju asociāciju (ANTS).

31. oktobrī Baltijas Dramas forumu atklās Lietuvas Low Air Viļņas pilsētas dejas teātra viesizrāde ”me two / Sava kliķe”. Izrāde notiks angļu valodā ar tulkojumu latviešu valodā. Norises vieta: Hanzas perons.

Biļetes: Biļetes uz me two / Sava kliķe. Baltijas Drāmas forums Hanzas peronā Rīga, Hanzas iela 16A 2023. gada 31. oktobris, otrdiena, 19:00 Hanzas perons (bilesuparadize.lv)

1. novembrī Ģertrūdes ielas teātrī būs iespēja noskatīties Igaunijas Kanuti Gildi Saal viesizrādi “Ēdenes detaļa”

Izrāde igauņu valodā ar tulkojumu latviešu valodā.

Biļetes: https://git.lv/lv/events/view-public/1009

2. novembrī Baltijas Drāmas foruma ietvaros plkst. 18.00 un 21.00 Hanzas peronā būs iespēja vērot Liepājas teātra viesizrādi “DZIESMU SVĒTKI”. Izrāde latviešu valodā, ar subtitriem angļu valodā.

Biļetes: Liepājas teātra viesizrāde DZIESMU SVĒTKI - biļetes Biļešu Paradīzē (bilesuparadize.lv)

4. novembrī Baltijas Drāmas forumu noslēgs Fonda INITIUM (režisore Iveta Pole, izpilda - Iveta Pole, Katrīna Neiburga, Agnese Krivade, Jette Loona Hermanis, Anika Barkan (Dānija), Lea Blau (Horvātija), Maarja Nuut (Igaunija), Martina Georgina (Malta), Irēna Grauda) izrāde Malleus Maleficarum. Jaunais līgums”, kura norisināsies Rīgas cirkā. Izrāde būs skatāma angļu valodā.

Biļetes: Malleus Maleficarum. Jaunais līgums - biļetes Biļešu Paradīzē (bilesuparadize.lv)

 

Paralēli iepriekšminētajiem pasākumiem norisināsies Baltijas Drāmas foruma dramaturgu domnīca “Baltijas ne/atkarība”, kas ir starptautiska jomas pārstāvju tikšanās Rīgā. Tajā tiks aktualizētas un pārrunātas tādas tēmas kā dažāda veida dramaturgu darbs un tā iekļaušanās Ziemeļ- un Austrumeiropas valstu skatuves mākslas struktūrās, meklējot savstarpējas atkarības, saiknes un metodes stabilākai un drošākai darbībai, kā arī starptautiskai sadarbībai. Domnīca norisināsies trīs dienas - no 31. oktobra līdz 2. novembrim, un tās laikā notiks iepazīšanās, labās pieredzes pārņemšana, sarunas par dalībnieku darbību, dramaturgu darba reprezentāciju, pārstāvēto valstu skatuves mākslas sistēmu līdzībām un atšķirībām, izaicinājumiem un potenciāliem risinājumiem. Lai plašākā sabiedrībā pārrunātu domnīcas laikā rastās idejas, tās noslēgumā, 2. novembrī plkst. 15.00, jomas profesionāļi un ikviens interesents aicināts uz publisku diskusiju LKA Eduarda Smiļģa Teātra muzejā.

Savukārt no 2. līdz 5. novembrim notiks Latvijas teātra izrāžu SKATE, kuras mērķis ir atklāt starptautiskai auditorijai Latvijas teātra daudzveidību, iepazīstinot gan ar valsts un pašvaldību teātriem, gan nevalstiskajiem teātriem un neatkarīgajiem producentiem. SKATĒ ir iekļautas 19 izrādes, kuru atlase notikusi kopā ar teātriem, ar nosacījumu, ka izvēlētajām izrādēm pēc iespējas precīzāk jāatspoguļo konkrētā teātra mākslinieciskā stratēģija. Latvijas teātrī jau sen nav rīkota šāda skate – pa šo laiku agrākā “jaunā” režisoru paaudze ir kļuvuši par atzītiem profesionāļiem un savu vietu uz skatuves jau pieteikuši jauni skatuves mākslinieki. Izrāžu SKATI rīko Latvijas Teātra darbinieku savienība, programmas veidotājas un koordinatores: Maija Pavlova, Jevgēņija Šermeņeva.

Foruma nedēļā notiks arī virkne ar teātri saistītu konferenču – sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmijas ikgadējo konferenci “Kultūras krustpunkti” 1. novembrī plānota konferences Teātra sekcija ar referātiem latviešu valodā; 2. novembrīBaltijas Drāmas foruma konference, kurā ar priekšlasījumiem uzstāsies Baltijas režisores – Krista Burāne no Latvijas, Uršule Bartoševičūte no Lietuvas un Kertu Mopela no Igaunijas. Baltijas Drāmas foruma diena noslēgsies ar dramaturgu domnīcas diskusiju, bet 3. un 4. novembrī sadarbībā ar Ziemeļvalstu Teātra studiju asociāciju (ANTS/Association of Nordic Theatre Scholars) starptautiskā zinātniskā konferencē “Acting. Reacting. Enacting. Theory and practice in theatre Zirgu Pastā tiksies teātra pētnieki no Baltijas, Skandināvijas un citām valstīm.

 

Pasākumus atbalsta - Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Rīgas dome

Organizē - Latvijas Teātra darbinieku savienība

Sadarbības partneri - Dirty Deal Teatro, Ģertrūdes ielas teātris, Hanzas perons, Latvijas Kultūras akadēmija, LKA E.Smiļģa Teātra muzejs, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris, galerija ISTABA

 

Informācijai:

Ilze Blauberga (BDF 2023 komunikācijas vadītāja)

ltds@ltds.lv, www.ltds.lv