Latvijas dramaturgi un režisori pieredzes apmaiņā viesojas Tartu

2024. gadā no 6. līdz 8. jūnijam Latvijas dramaturgi un režisori viesojās Tartu, lai kopīgi ar Igaunijas un Somijas kolēģiem veicinātu starptautiskas draudzības, kā arī dalītos ar Latvijas pieredzi un izaicinājumiem.

Liels paldies Igaunijas Teātra aģentūrai un Igaunijas režisoru un dramaturgu savienībai par laipno uzņemšanu un brīnišķīgas programmas izveidi.

Domnīca Nr.2, kas norisinājās Tartu, ir pagājuša gada Baltijas Drāmas foruma ietvaros notikušās domnīcas "Baltijas ne/atkarība" turpinājums, kas aktualizēja tādas tēmas kā dažāda veida dramaturgu darbs un tā iekļaušanās Ziemeļ- un Austrumeiropas valstu skatuves mākslas struktūrās, meklējot savstarpējas atkarības, saiknes un metodes stabilākai un drošākai darbībai, kā arī starptautiskai sadarbībai.

Domnīcā piedalījās - Justīne Kļava, Aiva Birbele, Toms Treinis, Matīss Kaža, Artūrs Čukurs, Roberts Dauburs, Dmitrijs Petrenko un Anna Sīle no Latvijas; Paavo Piik, Siret Campbell, Karl Laumets, Marta Aliide Jakovski, Birgit Landberg, Mehis Pihla and Liisi Aibel no Igaunijas; Nina-Maria Häggblom, Laura Mattila and Kirsi Porkka no Somijas.

Liels paldies kolēģiem no Estonian Theatre Agency, The Estonian Directors and Dramaturges Union, TINFO un atbalstītājiem Valsts kultūrkapitāla fondam, The Cultural Endowment of Estonia un The Finnish Institute in Estonia.