Darbu sākusi jaunā 2023./2024. gada sezonas "Spēlmaņu nakts" žūrijas komisija

Enerģijas pilni un ar jaunu jaudu darbu sākuši jaunās sezonas Gada balvas teātrī "Spēlmaņu nakts" žūrijas komisijas locekļi 7 cilvēku sastāvā.

Latvijas Teātra darbinieku savienības (LTDS) valde 2023. gada vasarā apstiprināja "Spēlmaņu nakts" žūrijas komisijas sastāvu 2023./2024. gada sezonai. Žūrijas komisiju veido pieci teātra kritikas profesionāļi un divi skatuves mākslas praktiķi ar milzīgu pieredzi teātra nozarē. 

Jaunās žūrijas komisijas pirmais darbs, sākot "Spēlmaņu nakts" 31. sezonu, bija 2023. gada augusta sākumā notiekošā Valmieras vasaras teātra festivāla izrāžu apmeklējums un izvērtējums. Ar Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra iestudējuma "Robins Huds" pirmizrādi 2023. gada 1. septembrī žūrijas komisija uzsāk izrāžu apmeklējumu un vērtēšanas maratonu teātra zālēs. 

Žūrijas komisijas priekšsēdētājs 2023./2024. gada sezonā ir teātra kritiķis un laikraksta "Diena" žurnālists Atis Rozentāls. Otro sezonu žūrijas komisijas sastāvā strādā teātra kritiķe Kitija Balcare, kura veic arī žūrijas priekšsēdētāja vietnieces pienākumus. 

Žūrijas komisijā otro sezonu strādā arī teātra kritiķe un interneta žurnāla "Satori" redaktore Anna Andersone un teātra režisore un pedagoģe Māra Ķimele

Teātra un dejas kritiķe Dita Jonīte pēc ilgāka laika atgriezusies žūrijas komisijas sastāvā, pirmo reizi žūrijas darbu veicot 2012./2013. gada sezonā. 

Žūrijas komisijas sastāvu šajā sezonā pastiprinājuši teātra zinātniece Evita Mamaja un teātra režisors un pedagogs Juris Rijnieks

"Spēlmaņu nakts" 2023./2024. gada sezona noslēgsies 2024. gada jūnijā. 

Žūrijas darbu koordinē Ričards Vorobjovs (ricards.vorobjovs@ltds.lv, 20391036).

 

LTDS aicina profesionālo nevalstisko teātru un projektizrāžu veidotājus pieteikt sezonas jauniestudējumus "Spēlmaņu nakts" žūrijas izvērtējumam, nosūtot pieteikumu brīvā formā uz e-pastu: ltds@ltds.lv.