20.02.2018.

8. Teātru spartakiādē rekordliels dalībnieku skaits


19.februārī notika 8. Teātru ziemas spartakiāde Žagarkalnā un tajā piedalījās teju 200 dalībnieki no Dailes teātra, Jaunā Rīgas teātra, M. Čehova Rīgas Krievu teātra, Latvijas Nacionālā teātra, Latvijas Leļļu teātra, Valmieras teātra, Liepājas teātra, Latvijas Nacionālās operas un baleta, kā arī LKA 3. aktieru kursa studenti. Šī bija visapmeklētākā spartakiāde 8 gadu laikā. Daudzi bija gatavi sacensties un pierādīt savus spēkus slaloma trasē, taču visrezultatīvākais izrādījās Dailes teātris.  REZULTĀTUS SKATĪT ŠEIT! Laikapstākļi bija bija visnotaļ piemēroti un visi devās mājās priecīgi un atpūtušies.

skatīt


20.02.2018.

[galerija]:

8. Teātru spartakiāde Žagarkalnā


skatīt


14.02.2018.

IN MEMORIAM


Mūzībā aizgājusi žurnāliste un teātra zinātniece IRĒNA LAGZDIŅA (26.07.1936-14.02.2018).

Kopš 1963.gada Irēna Lagzdiņa publicēja analītiskus rakstus, apskatus un skatuves mākslinieku portretus. Plašākas publikācijas lasāmas almanahā "Teātris un dzīve", žurnālos "Māksla", "Māksla Plus", "Teātra vēstnesis". Vēsturiski nozīmīgs ir I.Lagzdiņas devums, apcerot  Operetes teātra mākslinieku personības un lomas. Plaši raksti veltīti baletmesitarei Janīnai Pankratei un vairākiem aktieriem - Olgai Dreģei, Pēterim Liepiņam, Lilitai Ozoliņai, Astrīdai Kairišai. Irēna Lagzdiņa detalizēti pētījusi mūzikas vietu un nozīmi dramatiskā izrādē. Liels ir viņas ieguldījums rakstot par ārzemēs dzīvojošiem latviešu māksliniekiem, rakstniekiem Latvijas presē un popularizējot Latvijas kultūru trimdā.

Izsakām visdziļāko līdzjūtību tuviniekiem, draugiem un kolēģiem.

Atvadīšanās  19.februārī plkst.12:00 Lielajā Krematorijas zālē.

 

 

skatīt


01.02.2018.

Apsveicam!


Daudz laimes dzimšanas dienā februāra jubilāriem.

Apsveicam Juri Rijnieku, Viju Vētru, Marku Gurmanu, Vitu Vārpiņu, Brigitu Siliņu no ASV, Mariju Moskaļonoku, Māru Niedru. 

skatīt


26.01.2018.

LTDS 11.kongress


Cienījamie kolēģi, LTDS biedri!

Pirmdien, 2018.gada 26. februārī Dailes teātra Mazajā zālē notiks Latvijas Teātra darbinieku savienības biedru kopsapulce -  11.kongress.

 Reģistrācija no plkst. 12:00, sākums – 13:00.

Dienas kārtībā:


  • LTDS vadības atskaite par darbību laika posmā no 2015. – 2018. gadam;
  • Revīzijas komisijas ziņojums;
  • Līdzziņojumi;
  • Debates un teātra jomā strādājošo problēmjautājumu apspriešana;
  • Rezolūcijas apspriešana un pieņemšana; 
  • Biedrības struktūrvienību pārvēlēšanas.

Biedrus, kuri nevar ierasties, aicinām pilnvarot citu LTDS biedru savā vietā, lai būtu kvorums un iespēja pieņemt lēmumus kongresā! PILNVARU LEJUPLĀDĒ ŠeiT!

Uz tikšanos! Jūsu LTDS

 

skatīt

© 2018 LTDS / all rights reserved / designed by Emīls Linga / developed by Dzintars Bergs