16.09.2020.

Paziņoti nominanti "Spēlmaņu nakts" balvai par sasniegumiem teātra mākslā 2019./ 2020. gada sezonā


 

Otrdien, 15. septembrī plkst. 15:00, Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejā tika nosaukti pretendenti „Spēlmaņu nakts 2019/ 2020” balvām 18 kategorijās. Pasākumā piedalījās teātru, žūrijas un preses pārstāvji.

Rasa Bugavičute – Pēce:

Pagājusī teātra sezona bija īpaša. Kā klusums pirms vētras, tā iesākās ar jaunām gaidām, pretenzijām, pārmaiņu dvesmām, dumpjiem un līdz ar to arī iespējām caur drāmu tikt saliedētiem. Tā paguva mums nest svaiga gaisa malkus ne vien jaunu iestudējumu, bet arī jaunu radošo apvienību formā. Tā uzņēma apgriezienus un solījās mūs paraut sev līdzi virs ierastā, bet tika aprauta pusvārdā, kā gadās brīžos, kad spēcīgs vējš aizsit elpu. Runājot līdzībās, pagājusī teātra sezona stāvkrasta malā pārlaida mežonīgu vētru - tā tika liekta, bet nelūza. Izturēja. Un nu, kad vēji norimuši un dzīvot jāsāk no jauna, laiks jūras krastā dzintarus lasīt un izvērtēt, kas bijis to vērts.”

Vairāk nekā 100 sezonas jauniestudējumus un 20 tiešsaistes projektus izvērtēja un nominantus izvirzīja žūrijas komisija piecu cilvēku sastāvā: Līga Ulberte (teātra zinātniece, žūrijas priekšsēdētāja); Andra Rutkēviča (teātra kritiķe); Eduards Liniņš (komentētājs, tulkotājs); Jevgeņija Šermeņeva (teātra žurnāliste, producente); Undīne Adamaite (kultūras žurnāliste, teātra zinātniece, teātra kritiķe).

Ar Kultūras ministrijas atbalstu 2020. gada septembra beigās savu darbu sāks arī š.g. “Spēlmaņu nakts” bērnu un jauniešu žūrija, kuras darbu koordinēs aktrise Alīda Pērkone.

Gada balvas teātrī “Spēlmaņu nakts” nominācijas 2019./ 2020. gada sezonā

 

Gada lielās formas izrāde

  1. “Elpa” (Dailes teātris, režisors Dmitrijs Petrenko)
  2. “Šekspīrs” (Liepājas teātris, režisors Elmārs Seņkovs)
  3. “Tukšais zieds (Jerma)” (Latvijas Nacionālais teātris, režisore Ināra Slucka)
  4. “Uzvara ir mirklis” (Valmieras vasaras teātra festivāls, režisors Valters Sīlis)
  5. “Vecmāmiņu valsts” (teātra trupa KVADRIFRONS, režisore Paula Pļavniece)

 

Gada mazās formas izrāde

  1. “Finlandizācija” (Latvijas Nacionālais teātris, režisors Valters Sīlis)
  2. “Margarēta” (Latvijas Nacionālais teātris, režisors Reinis Suhanovs)
  3. “Medības” (teātra apvienība ESARTE sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju, režisors Elmārs Seņkovs)
  4. “Puika, kurš redzēja tumsā” (Latvijas Nacionālais teātris, režisors Valters Sīlis)
  5. “Te sākas nakts” (Ģertrūdes ielas teātris, režisors Vladislavs Nastavševs)

Gada izrāde bērniem

  1. “Cauruļzobis vienīgais” (Rēzeknes teātris “Joriks”, režisors Edgars Niklasons)
  2. “Nilsa Holgersona brīnišķīgais ceļojums” (Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris, režisors Edgars Niklasons) 
  3. “Pagalms atdzīvojas” (izrāde tapusi Valmieras vasaras teātra festivāla ietvaros, režisors Toms Treinis, demonstrēta tiek Willa teātris)
  4. “Plastmasas huligāni” (teātra apvienība PERFOrācija, režisore Pamela Butāne)
  5. “Puscilvēki” (Latvijas Leļļu teātris, režisors Edgars Kaufelds)

 

Gada izrāde pusaudžiem

  1. “Cilvēkam vajag suni” (Valmieras drāmas teātris, režisors Jānis Znotiņš)
  2. “Dullais” (Cēsu Mazais teātris, režisors Mārtiņš Eihe)
  3. “Nelabā roka” (Ģertrūdes ielas teātris sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju, režisors Kārlis Krūmiņš)
  4. “Netikumīgie” (Dirty Deal Teatro, režisore Krista Burāne)

Gada režisors

  1. Krista Burāne (“Netikumīgie” Dirty Deal Teatro)
  2. Vladislavs Nastavševs (“Te sākas nakts” (Ģertrūdes ielas teātris), “Piecas dziesmas pēc atmiņas” (Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris))
  3. Elmārs Seņkovs (“Šekspīrs” (Liepājas teātris), “Medības” (teātra apvienība ESARTE sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju), “α SAPIENSI” (teātra apvienība ESARTE, izrāde tapusi Valmieras vasaras teātra festivāla ietvaros), “Irānas konference” (tīmekļa izrāde))
  4. Valters Sīlis (“Puika, kurš redzēja tumsā”, “Finlandizācija” (Latvijas Nacionālais teātris), “Izskatās, ka tu mirsi” (kopā ar Kati Krolli) (Dirty Deal Teatro, Latvijas Jaunā teātra insitūts), “Uzvara ir mirklis” (Valmieras vasaras teātra festivāls))
  5. Ināra Slucka (“Tukšais zieds (Jerma)” Latvijas Nacionālajā teātrī)

 

Gada aktrise

  1. Maija Doveika (Jerma izrādē “Tukšais zieds (Jerma)”, Latvijas Nacionālais teātris)
  2. Esmeralda Ermale (Šarlote izrādē “Rudens sonāte”, Rēzeknes teātris “Joriks”)
  3. Inese Kučinska (Ričards III izrādē “Šekspīrs”, Liepājas teātris)
  4. Marija Linarte (Ziednese izrādē “Zalkša līgava”, Jaunais Rīgas teātris)
  5. Ieva Segliņa (S izrādē “Elpa”, Dailes teātris)

 

Gada aktieris

  1. Andris Keišs (Eduards Smiļģis izrādē “Meklējot Spēlmani”, Jaunais Rīgas teātris)
  2. Ģirts Krūmiņš (Pēteris Pētersons izrādē “Meklējot Spēlmani”, Jaunais Rīgas teātris)
  3. Kārlis Reijers (Jēkabs izrādē “Puika, kurš redzēja tumsā”, Ņurņiks izrādē “Katls”, Advokāts izrādē “Margarēta”, Latvijas Nacionālais teātris)
  4. Igors Šelegovskis (Žils izrādē “Te sākas nakts”, Ģertrūdes ielas teātris)

 

Gada aktrise otrā plāna lomā

  1. Daiga Gaismiņa (Māte izrādē “Puika, kurš redzēja tumsā”, Latvijas Nacionālais teātris)
  2. Elita Kļaviņa (Felicita Ertnere izrādē “Meklējot Spēlmani”, Jaunais Rīgas teātris)
  3. Jana Ļisova (Larisa Hāpala izrādē “Finlandizācija”, Latvijas Nacionālais teātris)
  4. Ņina Ņeznamova (Regīna Šmuļavska izrādē “Piecas dziesmas pēc atmiņas”, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris)
  5. Regīna Razuma (Auglone izrādē “Zalkša līgava”, Jaunais Rīgas teātris)
  6. Guna Zariņa (māsa Tabiana izrādē “Baltais helikopters”, Jaunais Rīgas teātris)

 

Gada aktieris otrā plāna lomā

  1. Maksims Busels (Juliāns Sopots izrādē “Piecas dziesmas pēc atmiņas” Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris, Tuzenbahs “Trīs māsas”, Hanzas perons)
  2. Kaspars Dumburs (Luī izrādē “Te sākas nakts”, Ģertrūdes ielas teātris)
  3. Āris Matesovičs (Opītis izrādē “Te sākas nakts”, Ģertrūdes ielas teātris)
  4. Edgars Ozoliņš (Jago izrādē “Šekspīrs”, Liepājas teātris)
  5. Mihails Samodahovs (Pirmais policists izrādē “Cilvēks no Podoļskas”, Daugavpils teātris)
  6. Aigars Vilims (Jākobs Engstranns izrādē “Alvinga kundze”, Valmieras drāmas teātris)

 

Gada jaunais skatuves mākslinieks

  1. Kārlis Arnolds Avots (V izrādē “Elpa”, Dailes teātris, Dmitrijs Prokofjevičs Razumihins izrādē “731. solis”, Valmieras drāmas teātris)
  2. Matīss Budovskis (Zilovs izrādē “Medības”, teātra apvienība ESARTE sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju, loma izrādē “Pagalms atdzīvojas”, izrāde tapusi Valmieras vasaras teātra festivāla ietvaros, demonstrēta tiek Willa teātris; lomas izrādē “Pēdējās stundas”, teātra apvienība ESARTE, līdzproducents Dirty Deal Teatro)
  3. Sandija Dovgāne (Eva izrādē “Rudens sonāte”, Rēzeknes teātris “Joriks”)
  4. Paulīne Kalniņa (scenogrāfija un kostīmi izrādei “α SAPIENSI”, teātra apvienība ESARTE, izrāde tapusi Valmieras vasaras teātra festivāla ietvaros)
  5. Agris Krapivņickis (Džeisons un Tairons izrādē “Nelabā roka”, Ģertrūdes ielas teātris sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju)
  6. Emīls Ralfs (Robots izrādē “Bītlu jaunais albums”, Jaunais Rīgas teātris)
  7. Elizabete Skrastiņa (Mārdžerija izrādē “Nelabā roka”, Ģertrūdes ielas teātris sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju, lomas izrādē “Pēdējās stundas” teātra apvienība “ESARTE”, līdzproducents Dirty Deal Teatro)
  8. Rihards Zelezņevs (Klāvs izrādē “Plastmasas huligāni”, teātra apvienība PERFOrācija, loma izrādē “Pagalms atdzīvojas”, izrāde tapusi Valmieras vasaras teātra festivāla ietvaros, demonstrēta tiek Willa teātris; lomas tiešsaistes izrādē “Vol.1 ANTIŅŠ”, teātra apvienība PERFOrācija, Kolēģis izrādē “Medības”, teātra apvienība ESARTE sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju)

 

Gada sasniegums oriģināldramaturģijā (teksts, luga vai scenārijs)

  1. Ivo Briedis “Pēdējais salmiņš” (Latvijas Nacionālais teātris)
  2. Rasa Bugavičute-Pēce “Puika, kurš redzēja tumsā” (Latvijas Nacionālais teātris)
  3. Evarts Melnalksnis, Klāvs Mellis “Lepnums un aizspriedumi” (Latvijas Nacionālais teātris sadarbībā ar KVADRIFRONS)
  4. Autoru kolektīvs, “Netikumīgie” (Dirty Deal Teatro)

 

Gada scenogrāfs

1. Krišjānis Elviks (“Netikumīgie”, Dirty Deal Teatro)

2. Miķelis Fišers ( “Zalkša līgava”, Jaunais Rīgas teātris)

3. Gints Gabrāns (“Alise Brīnumzemē”, Latvijas Nacionālais teātris)

4. Kristīne Jurjāne (“Baltais helikopters”, Jaunais Rīgas teātris)

5. Ieva Kauliņa (“Puika, kurš redzēja tumsā”, Latvijas Nacionālais teātris)

6. Reinis Suhanovs (“Šekspīrs”, Liepājas teātris, “Margarēta”, Latvijas Nacionālais teātris )

 

Gada kostīmu mākslinieks

  1. Madara Botmane (“Alise Brīnumzemē”, Latvijas Nacionālais teātris, “Purva bridējs ugunī”, Liepājas teātris)
  2. Evelīna Deičmane (“Zalkša līgava”, Jaunais Rīgas teātris)
  3. Kristīne Jurjāne (“Baltais helikopters”, Jaunais Rīgas teātris)
  4. Reinis Suhanovs (“Šekspīrs”, Liepājas teātris)
  5. Berta Vīlipsone (“Miega peles”, Dirty Deal Teatro, “Lepnums un aizspriedumi”, Latvijas Nacionālais teātris)

 

Gada gaismu mākslinieks

1. Mārtiņš Feldmanis (“Purva bridējs ugunī”, “Šekspīrs”, Liepājas teātris)

2. Gļebs Filštinskis (“Baltais helikopters”, Jaunais Rīgas teātris)

3. Oskars Pauliņš (“Alise Brīnumzemē”, “Tukšais zieds (Jerma)”, Latvijas Nacionālais teātris, “Uzvara ir mirklis”, “α SAPIENSI”, teātra apvienība ESARTE, izrāde tapusi Valmieras vasaras teātra festivāla ietvaros, “Vienaldzības gadsimts”, Liepājas teātris)

4. Lienīte Slišāne (“Puika, kurš redzēja tumsā”, Latvijas Nacionālais teātris)

 

Gada video mākslinieks

1. Gints Gabrāns, Toms Zeļģis (“Alise Brīnumzemē”, Latvijas Nacionālais teātris)

2. Elīna Matvejeva, Inese Tīkmane, Kārlis Zemītis (“Zalkša līgava”, Jaunais Rīgas teātris)

3. Elizabete Mežule-Gricmane, Krista Burāne  (“Netikumīgie”, Dirty Deal Teatro)

4. Toms Zeļģis (“Puika, kurš redzēja tumsā”, Latvijas Nacionālais teātris)

 

Gada kustību mākslinieks

1. Agate Bankava (“Te sākas nakts”, Ģertrūdes ielas teātris)

2. Kristīne Brīniņa  (“Uzvara ir mirklis”, Valmieras vasaras teātra festivāls)

3. Arīna Buboviča (“Fake News!”, teātra trupa KVADRIFRONS)

4. Elīna Gediņa (“Tukšais zieds (Jerma)”, Latvijas Nacionālais teātris, “α SAPIENSI”, teātra apvienība ESARTE, izrāde tapusi Valmieras vasaras teātra festivāla ietvaros)

5. Regnārs Vaivars sadarbībā ar Ingu Raudingu (“Purva bridējs ugunī”, Liepājas teātris) 

 

Gada muzikālās partitūras autors

  1. Gatis Krievāns (“Puika, kurš redzēja tumsā”, Latvijas Nacionālais teātris)
  2. Anna Ķirse (“Zalkša līgava”, Jaunais Rīgas teātris, “Elpa”, Dailes teātris)
  3. Edgars Mākens (“Tukšais zieds (Jerma)”, Latvijas Nacionālais teātris, “Šekspīrs”, Liepājas teātris, “α SAPIENSI”, teātra apvienība ESARTE, izrāde tapusi Valmieras vasaras teātra festivāla ietvaros)
  4. Vladislavs Nastavševs (“Piecas dziesmas pēc atmiņas”, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris)
  5. Jēkabs Nīmanis (“Vecmāmiņu valsts”, “Fake News!”, teātra trupa KVADRIFRONS, “Meklējot Spēlmani”, Jaunais Rīgas teātris)
  6. Edgars Raginskis (“Finlandizācija”, Latvijas Nacionālais teātris, “Netikumīgie”,  Dirty Deal Teatro)

 

Gada notikums digitālajā vidē

1. Izrāžu cikls e-teātra skatuvē “Baltais kubs” (Latvijas Nacionālais teātris, režisori: Ināra Slucka, Valters Sīlis, Intars Rešetins)

2. Tiešsaistes izrāde “24h” (teātra trupa KVADRIFRONS un autoru kolektīvs)

3. Tīmekļa izrāde “Irānas konference” (režisors Elmārs Seņkovs)

4. Mini sēriju cikls “Patakoļako (Liepājas teātris, režisors Mārtiņš Kalita)

5. Klausāmizrāde “Rolanda dziesma” (teātra trupa KVADRIFRONS un autoru kolektīvs)

6. Tiešsaistes izrāde “Vol.1 Antiņš” (teātra apvienība PERFOrācija, režisores Beatrise Zaķe, Pamela Butāne)

 

Gada balvu teātrī “Spēlmaņu Nakts 2019/ 2020” finansē Latvijas Republikas Kultūras ministrija, organizē Latvijas Teātra darbinieku savienība (LTDS), līdzfinansē Liepājas dome, atbalsta portāls LSM.lv.

Paldies Latvijas Kultūras akadēmijas E.Smiļģa Teātra muzejam par viesmīlību!

 

skatīt


16.09.2020.

Nosaukta "Spēlmaņu nakts" 2020./ 2021. gada sezonas žūrija


 

“Latvijas Teātra darbinieku savienības” valde 2020. gada septembra vidū ir apstiprinājusi jauno “Spēlmaņu nakts” žūriju 2020./ 2021. gada sezonai.

Jaunajā žūrijas komisijā strādās:

  • teātra kritiķe un zinātniece Edīte Tišheizere
  • teātra kritiķe un zinātniece Zane Radzobe
  • teātra kritiķe un zinātniece, kultūras žurnāliste Undīne Adamaite
  • teātra kritiķe un zinātniece Gundega Saulīte
  • teāta kritiķe Juta Ance Romberga

 

 

skatīt


11.09.2020.

Figura Line akcija sadarbībā ar RIMI


 

Labdien, mīļā Figura Line kliente

Mums ir jauka akcija sadarbībā ar RIMI! 

Ja Tu esi RIMI klienta kartiņas īpašniece, tad laika posmā no 8.09.-21.09.2020. izmanto:

vienu stundu garu masāžu par 5 € (izmantojams vienu reizi) 

20% atlaidi komplekta "Pērle" - 6 masāžas reizēs iegādei par 72 € (parasti 90 €) 

 

Piesakies jau tagad! Tālr. 27068777

Gaidām Tevi Figura Line Vecrīga,
Torņa iela 4, 3C-201, Rīgā. 

 

skatīt


10.09.2020.

Apsveicam!!!


Sirsnīgi sveicam septembra jubilārus!

Duadz baltu dieniņu Inārai Čakstei, Dacei Lūķei, Rūdolfam Plēpim, Andrim Blūmam, Maijai Vilkai, Vijai Blūzmai, Voldemāram Pūcem, Gunai Balodei. 

 

skatīt


20.08.2020.

VKKF izsludinātie konkursi


 

Līdz š. g. 28. augustam Valsts Kultūrkapitāla fonds pieņem pieteikumus:

3. kultūras projektu konkursā Literatūras, Mūzikas un dejas mākslas, Teātra mākslas, Filmu mākslas, Vizuālās mākslas, Kultūras mantojuma, Tradicionālās kultūras, Dizaina un arhitektūras un Starpdisciplināru projektu nozarē;

mērķprogrammās:

„Kultūras piedāvājums digitālajā vidē”;

„Nākotnes kultūras piedāvājuma veidošana visās kultūras nozarēs”;

„Kultūras nozares dokumentēšana”;

„Dziesmu un deju svētku kustības amatiermākslas kolektīvu materiāli tehniskās bāzes uzlabošana”.

Plašāka informācija: http://www.kkf.lv/aktualitātes/ak.html

skatīt

© 2020 LTDS / all rights reserved / designed by Emīls Linga / developed by Dzintars Bergs