29.05.2020.

Teātra dienas Izcilības balva un ikgadējais labdarības uzvedums "Es esmu"


 

“Latvijas Teātra darbinieku savienība” (LTDS) informē, ka 2020. gada 1. jūnijā Latvijas Kultūras akadēmijas E.Smiļģa Teātra muzejā (E.Smiļģa ielā 37, Rīgā) notiks Teātra dienas Izcilības balvas pasniegšanas ceremonija

Ņemot vērā, ka Latvijā aizvien ir izsludināts ārkārtas stāvoklis, ceremonija notiks ļoti šaurā cilvēku lokā, ievērojot savstarpējo 2 metru distanci, atļauju pulcēties iekštelpās un ārtelpās līdz 25 cilvēkiem un pārējos epidemiologu noteiktos drošības noteikumus. 

Atgādinām, ka šogad Teātra dienas Izcilības balvu saņems:

Lilitas Bērziņas balvu par spilgtu sniegumu pēdējo sezonu laikā un mākslinieciski augstvērtīgu darbu daudzu gadu garumā saņems Jaunā Rīgas teātra aktrise REGĪNA RAZUMA.

Harija Liepiņa balvu par spožu aktierdarbu iepriekšējo sezonu laikā saņems Latvijas Nacionālā teātra aktieris GUNDARS GRASBERGS.

Helēnas Tangijevas–Birznieces balvu par mūža ieguldījumu baleta mākslā un pedagoģijā Latvijas Profesionālā baleta asociācija pasniegs INTAI KARULEI – TEIKMANEI.

Jēkaba Dubura balvu par jauno aktieru audzināšanu un ieguldījumu teātra pedagoģijā 45 gadu garumā saņems ANNA EIŽVERTIŅA.

Laureātiem tiks pasniegtas mākslinieka Māra Šustiņa veidotās goda zīmes – ordeņi.

Jau septiņus gadus pirmajā jūnija pirmdienā vienmēr noticis Fonda RAMPA rīkots pasākums “ES ESMU”, kas veltīts Latvijas teātra vecmeistaru atbalstam. Šogad dzīve scenarijā ir ieviesusi savas korekcijas. Tomēr fonda darbība atbalstot teātra vecmeistarus turpinās visu laiku. 

Kaut arī satikšanās klātienē izpaliek, šogad 1. jūnijā uzveduma "ES ESMU" rīkotāji kopā ar ilggadējiem uzveduma atbalstītājiem AS “Latvijas Valsts Meži” Eduarda Smiļģa teātra muzeja dārzā iestādīs koku ar cerību uz tikšanos klātienē vistuvākajā nākotnē.

Fonda pārstāvji aicina noskatīties kādu no iepriekšējo gadu uzvedumu ierakstiem un atbalstīt teātra vecmeistarus ziedojot.

Gan ziedojuma konta numuru, gan saiti uz video atradīsiet fonda mājas lapā www.rampa.lv

 

Teātra dienas Izcilības balvu organizē "Latvijas Teātra darbinieku savienība" kopā ar LKA E.Smiļģa teātra muzeju. 

Pateicamies par atbalstu Latvijas Profesionālo aktieru apvienībai, SIA “Admirāļu klubs”, SIA “Nomeda”, zīmolam "Mionetto Prosecco". 

 

 

 

skatīt


20.05.2020.

Tiek pagarināta "Spēlmaņu nakts" 2019/ 2020 skate un žūrijas komisijas darbs


 

Saistībā ar vīrusa Covid-19 izveidojušos situāciju valstī, “Latvijas Teātra darbinieku savienības” (LTDS) valdes sēdē š.g. 18. maijā, kurā piedalījās arī “Spēlmaņu nakts” žūrijas komisijas locekļi, nolēma šogad par trīs mēnešiem pagarināt “Latvijas profesionālo teātru jauniestudējumu skates” termiņu jeb pagarināt “Spēlmaņu nakts” 2019./ 2020. gada žūrijas komisijas jauniestudējumu izvērtēšanas darbu.

Līdz šim skates nolikums noteica, ka skate notiek līdz 2020. gada 10. jūnijam. Pēc 18.05.2020. LTDS valdes lēmuma skates termiņš tiek pagarināts līdz 10.09.2020. pl. 23:59, cerībā, ka tos jauniestudējumus, kurus žūrijas komisija pilnā sastāvā nepaguva noskatīties līdz 13.03.2020., kaut kādā formātā varēs noskatīties līdz 10.09.2020. Daļu klātienes jauniestudējumu, kurus žūrija nepaguva noskatīties līdz 13.03.2020. un nebūs iespējams noskatīties līdz 10.09.2020., noskatīšanos un izvērtēšanu, pēc pašu teātru vēlmes var pārcelt uz nākamo sezonu.

2019./ 2020. gada sezonas “Spēlmaņu nakts” nominācijas tiks paziņotas pēc 10. septembra.

LTDS valde kopā ar “Spēlmaņu nakts” žūriju arī vienojās, ka šogad papildus var tikt veidota viena vai divas balvu kategorijas tiešsaistes iestudējumiem un montētajiem tiešsaistes projektiem.

Lūdzam katru valsts teātri, pašvaldības teātri, neatkarīgo teātri un neatkarīgo teātra projektu apvienību sniegt LTDS informāciju par šajā periodā (līdz 10.09.2020.) veidotajiem tiešsaistes projektiem, kurus, Jūsuprāt, vajadzētu noskatīties un izvērtēt “Spēlmaņu nakts” žūrijai.

Par nākamās sezonas “Spēlmaņu nakts” žūrijas sastāva formēšanu tiks lemts 2020. gada augusta beigās vai septembra sākumā.

 

skatīt


20.05.2020.

Energoefektivitātes uzlabošana Talsu ielā 1, Rīgā


 

2019. gada 5. decembrī biedrība "Latvijas Teātra darbinieku savienība" (LTDS) noslēdza līgumu ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru (CFLA) "Energoefektivitātes uzlabošana Talsu ielā 1, Rīga" (Nr. 4.2.1.2/18/I/054), kas paredz uzlabot energoefektivitāti LTDS īpašumā esošajai ēkai Talsu ielā 1, Rīgā.

Projekta mērķis: Ēkas energoefektivitātes uzlabošana vismaz par 30 %. 

Projekta ietvaros ir izsludināts un noslēdzies iepirkumu konkurss par skatuves apgaismes sistēmu iegādi. 

Izsludināts un noslēdzies ir arī projekta arhitekta konkurss. Izvēlētais arhitekts ir uzsācis aktīvu darbu pie projekta. 

Projekta finansiālais atbalstītājs ir Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF).

 

skatīt


05.05.2020.

In MEMORIAM


29. aprīlī 79 gadu vecumā pēc smagas slimības mūžībā devusies brīnišķīgā aktrise un pedagoģe Dace Skadiņa. Daces siltais balss tembrs atdzīvinājis gan leļļu, gan animācijas tēlus daudzu desmitgažu garumā, bet viņas rūpes un profesionālās zināšanas palīdzējušas izaugt jaunām aktieru, īpaši leļļinieku paaudzēm.

Aktrise Dace Skadiņa Latvijas Leļļu teātra aktieru trupas sastāvā nostrādājusi veselus 30 gadus (1963. – 1993. g.), un viņas seju un balsi atpazīst teātra, TV un radio skatītāji un klausītāji daudzās paaudzēs. Aktrises nospēlēto lomu skaits Leļļu teātrī pārsniedz 300. Televīzijas skatītājiem Daces Skadiņas vārds nesaraujami saistās ar savulaik iemīļoto televīzijas raidījumu bērniem “Kling, klang esam klāt”, aktrises balsī runā arī daudzu animācijas filmu varoņi, savukārt radio klausītājiem viņa pazīstama kā raidījuma “Atbildam jums, Kāpēcīši” vadītāja. Pēc aiziešanas no Latvijas Leļļu teātra aktrise pievērsusies režijai, iestudējot izrādes galvenokārt Liepājas Leļļu teātrī. Paralēli Dace Skadiņa realizējusi pedagoģiskā darba mīlestību, pasniedzot aktiermeistarību, leļļu meistarību, saskarsmes kultūru un runas mākslu Latvijas Kultūras akadēmijas un Rīgas pedagoģijas un izglītības vadības augstskolas studentiem. Tieši pedagoga talants laikā no 2000. līdz 2005. gadam palīdzēja Dacei Skadiņai veiksmīgi koordinēt LKA Leļļu teātra aktieru kursa darbu, kā rezultātā tika īstenoti 13 projekti studentu dalībai starptautiskās meistarklasēs Polijā un 5 starptautiskos studentu festivālos.

Dace Skadiņa 1970. gadā absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Valsts konservatoriju ar dramatiskā teātra aktrises diplomu, savukārt 1999. gadā – Latvijas Kultūras akadēmiju, iegūstot mākslas maģistra grādu teātra mākslā. Septiņdesmito gadu sākumā, sastopot toreizējo Leļļu teātra mākslinieku un režisoru Arnoldu Burovu, Dace Skadiņa negaidīti iesaistās leļļu teātra žanrā un to iemīļo. Viņas roku vadītas atdzīvojušās lelles tādās izrādēs kā “Slavenais pīlēns Tims”, “Pifa piedzīvojumi”, “Minkas diena”, “Saslauku vecis”, “Mazais Muks”, “Tips un Taps”, “Pelnrušķīte”, “Ak, sirds”, “Lāčplēsis”, “Maksis un Morics”, “Trīs sivēntiņi un vilks”, “Šveiks”, “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši”, “Diega zīmes, Diega darbi”, “Koklētājs Samtabikse”, “Pīļu namiņa noslēpums”, “Lolitas brīnumputns”, “Raganas trīs noslēpumi”, “Dekamerons”, “Ceturtais skriemelis”, “Makbets”, “Pinokio piedzīvojumi” u. c. Dace Skadiņa bijusi aktīva LTDS pasākumu un projektu dalībniece, darbojusies arī kultūras biedrības bērniem “Baltais fonds” valdē.

Izsakām visdziļāko līdzjūtību Daces Skadiņas tuviniekiem un draugiem!

Atvadīšanās 6.maijā plkst.14:15 Rīgas krematorijā Varoņu ielā 3a.

skatīt


30.04.2020.

Apsveicam!


Sirsnīgi sveicam maija jubilārus!

Daudz īpašas laimes Kazimiram Sorokinam, Daigai Šiliņai- Gaismiņai, Aivai Vēibrantei, Varvarai Kačalovai. 

skatīt

© 2020 LTDS / all rights reserved / designed by Emīls Linga / developed by Dzintars Bergs