14.05.2021.

Semināri par nodokļu izmaiņām 2021. gadā


 

Latvijas Radošo savienību padomes (LRSP) organizētā semināra par nodokļu izmaiņām 2021. gadā var noskatīties ierakstā  šeit: 

https://www.facebook.com/LRSPadome/posts/1894004277429179 

Lai pieteiktos uz nākamo semināru otrdien, 25. maijā, plkst. 17:00 – ej.uz/ievadseminars2 !


Interesentiem, kuri būs pieteikušies līdz 24. maija plkst. 10:00, tiks nosūtīta saite uz lekcijas platformu, tāpēc reģistrējoties lūdzam norādīt precīzas e-pasta adreses!

Vairāk par konsultāciju programmu meklēt LRSP mājaslapā www.makslinieki.lv!

skatīt


14.05.2021.

In Memoriam!


Mūžībā aizgājis rakstnieks un Liepājas teātra bijušais galvenais režisors Andrejs Migla (30.11.1940. – 12.05.2021).

Līdz pēdējam brīdim aktīvs, radošu ideju pilns un darboties gribošs – tāds atmiņā paliks rakstnieks un režisors Andrejs Migla.

Režisors Liepājas teātrī ienāca uzreiz pēc Konservatorijas beigšanas. No 1968. līdz 1974. gadam bija arī teātra mākslinieciskais vadītājs. 60. gados iestudējis spilgtus, novatoriskus un principiāli nozīmīgus iestudējumus – B. Brehta „Māte”, E. Līva „Velnakaula dvīņi”, J. Gruša „Mīla, džezs un velns” un citus, tomēr visvairāk viņa vārds saistās kopā ar Imantu Kalniņu un viņu kopdarbā tapušajiem mūzikliem – pirmajiem Latvijā – „Trīs musketieri” un „Princis un ubaga zēns”. Mūzikli, kuros aiz romantiskā sižeta un demokrātiskās muzikālās formas tika ieslēpts spēcīgs protesta lādiņš.

Andrejam Miglam tuva bija arī rakstniecība, īpaši vēstures tēma. Par darbu „Kuršu vikingi” (kopā ar Valdi Rūmnieku) saņēmis Autortiesību bezgalības balvu. Veidojis grāmatas arī par Liepājas teātra aktieriem – „Kurzemes spraunās atštaukas” un „Mūsu Klaipēdas kursiņš”, kura dienasgaismu ieraudzīja vien pagājušogad. Savukārt šogad – pilsētas dzimšanas dienā – par radošuma un kultūras vērtību popularizēšanu šajā grāmatā un citos Liepājai nozīmīgos literārajos darbos, Migla saņēma „Gada liepājnieka” titulu.

Nozīmīgu ieguldījumu Andrejs Migla devis arī Latvijas Radioteātrim, kur dramatizējis un iestudējis daudzus darbus. Arī pagājušovasar, kad aktieri bija palikuši bez darba pandēmijas dēļ, radioteātrim tapa vairākas latviešu tautas pasakas Liepājas aktieru izpildījumā. Tās Latvijas Radio arhīvā iespējams noklausīties vēl joprojām!

Liepājas teātrim klāt režisors bija nepārtraukti – vācot materiālus grāmatām, piedaloties izrādēm veltītās diskusijās, daloties atmiņās par iestudējumiem, vai vienkārši apmeklējot pirmizrādes. Šobrīd Liepājas teātra aktieri gatavo koncertprogrammu, kurā izskanēs Imanta Kalniņa dziesmas, kas tapušas Liepājas teātra izrādēm. Andrejs tās klausīsies no mākoņu maliņas.

Lai gaišs ceļš mūžībā!

Izsakām visdziļāko līdzjūtību tuviniekiem, draugiem un kolēģiem. 

skatīt


07.05.2021.

Ievadseminārs par nodokļu izmaiņām 2021. gadā


 

Latvijas Radošo savienību padome (LRSP) sadarbībā ar Kultūras ministriju ir uzsākusi jaunu programmu ar bezmaksas konsultācijām radošām personām un radošajām savienībām (kultūras NVO) par jautājumiem, kas saistīti ar jaunākajām nodokļu izmaiņām, grāmatvedības un juridiskiem jautājumiem.

Jaunās programmas ietvaros konsultācijas tiks sniegtas reizi divās nedēļās grupas semināros Zoom platformā, kā arī rakstiskā veidā, savu jautājumu nosūtot uz e-pastu konsultacijas@makslinieki.lv, un, specifiskos gadījumos, arī individuālu konsultāciju formā. Līdztekus tiks izveidota biežāk uzdoto jautājumu (BUJ) sadaļa RSP mājaslapā www.makslinieki.lv, kur būs atrodamas galvenās atbildes uz tipiskākajiem jautājumiem un situācijām.

Pirmais grupas seminārs Zoom platformā notiks trešdien, 12. maijā, plkst. 17.00, uz to īpaši aicināti pieteikties visi radošie, kurus skars 2021. gada nodokļu izmaiņas, kā arī visi tie, kas vēlas uzzināt vairāk par RSP jauno konsultāciju programmu.

Aicinām reģistrēties semināram, atverot saiti: http://ej.uz/ievadseminars  
Interesentiem, kuri būs pieteikušies līdz 11. maija plkst. 10.00, iepriekš tiks nosūtīta saite uz lekcijas platformu. Reģistrējoties lūdzam norādīt precīzas e-pasta adreses!

Konsutācijas sniegs Linda Miezīte, praktizējoša konsultante un pasniedzēja nodokļu, grāmatvedības, finanšu un juridiskajos jautājumos, SIA “Mensarius”, SIA “Grāmatvedība biznesam” un “Finanšu kompānija Mensarius” valdes priekšsēdētāja ar praktisku pieredzi grāmatvedības uzskaitē maziem un vidējiem uzņēmumiem, SIA, biedrībām, IK un pašnodarbinātām personām.

Konsultācijās ietverto tēmu loks RADOŠĀM PERSONĀM:
- par nodokļu režīmiem un nodokļu nomaksas kārtību,
- grāmatvedības veikšanu, personas tiesībām un pienākumiem,
- izvēle starp “pašnodarbinātu personu” un “saimnieciskās darbības veicēju”,
- pašnodarbinātiem prognozēto ienākumu zem 500 euro mēnesī pieteikšana,
- u.c.

Konsultācijās ietverto tēmu loks RADOŠĀM SAVIENĪBĀM (kultūras NVO):
- par kultūras NVO pienākumiem sociālo iemaksu veikšanā par nepilnas slodzes darbiniekiem, uz uzņēmuma līguma nodarbinātiem, pašnodarbinātajiem, projektos iesaistītām personām un citiem,
- par nodokļu likmēm pēc nodokļu reformas un līgumu veidiem, kādus iespējams slēgt ar fiziskām personām: autoratlīdzības līgums, uzņēmuma līgums, saimnieciskās darbības konts, MUN un citi,
- u.c.

 

skatīt


05.05.2021.

Apsveicam!!!


Sirsnīgi sveicam maija jubilārus!!!

Daudz lames dzimšanas dienā Dignai Kairišai, Aivaram Kalnarājam, Maijai Sprancei, Maijai Dancei, Tālivaldim Lasmanim, Guntai Kusiņai, Irinai Tomsonei, Ilzei Skujiņai, Elvīrai Štrauhmanei.

skatīt


03.05.2021.

Teātra izrāžu un koncertu ģenerālmēģinājumus/ pirmizrādes klātienē varēs apmeklēt profesionāli kritiķi


 

Ministru kabinets 29. aprīlī lēma, ka publikai slēgtu profesionālās skatuves mākslas iestudējumu – teātra izrāžu un koncertu - ģenerālmēģinājumus vai pirmizrādes klātienē varēs apmeklēt līdz 10 attiecīgās nozares kritiķi. Obligāti nosacījumi, kuru ievērošana šādos gadījumos būs jānodrošina teātru un koncertorganizāciju vadībai, ir savstarpējas 2 metru distances ievērošana un ne mazāk kā 25 m² telpu platības nodrošināšana vienam cilvēkam.

Priekšlikumu Kultūras ministrija (KM) virzīja apstiprināšanai valdībā pēc Latvijas Teātra darbinieku savienības iniciatīvas.

“Kultūras pasākumu publiska norise kopš 2020. gada novembra nav iespējama, taču, lai neapstādinātu procesu un nepazaudētu iemaņas, visās profesionālās mākslas iestādēs ir noticis darbs pie jaunu uzvedumu sagatavošanas. Šajā laikā sagatavotie iestudējumi piedzīvo iekšējās (testa) pirmizrādes, atsevišķos teātros tās bez skatītājiem tiek spēlētas katru mēnesi, lai nepazaudētu procesa sajūtu un profesionalitāti. Šajā laikā arī profesionāliem kritiķiem nav iespējas dokumentēt procesu, un teātriem vai koncertorganizācijām nav iespējas gūt atgriezenisko saiti, ko dod šī procesa izvērtēšana, kas notiek katru gadu, veicina konkurenci un norāda virzienu attīstībai. Arī šogad tiek plānota “Spēlmaņu nakts”, nākamgad - Lielā mūzikas balva, tāpēc ir būtiski, lai profesionālie vērtētāji, kamēr netiek atļauti publiskie pasākumi, varētu noskatīties šīs iekšējās izrādes un piedalīties to vērtēšanā. Tas ļautu parādīties recenzijām, izrāžu aprakstiem un gatavotu sabiedrību epidemioloģiski drošam kultūras klātbūtnes procesam,” akcentē kultūras ministrs Nauris Puntulis.

“Tas ir visiem būtisks lēmums,” uzsver teātra kritiķe, žurnāla “Teātra Vēstnesis” galvenā redaktore Edīte Tišheizere. “Teātra darbiniekiem ir nepieciešama tiklab skatītāju klātbūtne, kā profesionāla atgriezeniskā saite. Savukārt kritiķiem ir svarīgi nepazaudēt izpratni par kopējo procesu un spēju vērtēt iestudējumu plašākā kontekstā, kā arī uzturēt savu profesionālo līmeni. Radošais darbs un refleksija par to ir jebkuras mākslas attīstībai nepieciešamas sastāvdaļas.”

skatīt

© 2021 LTDS / all rights reserved / designed by Emīls Linga / developed by Dzintars Bergs