18.08.2014.

[galerija]:

Foto mirkļi no Latvijas Teātra radošo personību atbalsta fonda vārda došanas svētkiem


skatīt


18.08.2014.

Latvijas teātra vecmeistari apguvuši datoru un atklāj savu mājas lapu


Visu augustu deviņi vecākās paaudzes aktieri pieņēma izaicinājumu apgūt datoru un internetu Lattelecom sociālās atbildības iniciatīvas Pieslēdzies, Latvija! ietvaros.
13. augustā, aktieru klases izlaidumā Nacionālajā teātrī, lai atbalstītu vecmeistarus un apliecinātu savu spēju mainīties līdzi laikam, Latvijas Teātra radošo personību atbalsta fonds paziņo, ka turpmāk strādās ar nosaukumu RAMPA, un paši vecmeistari atklāj fonda mājas lapu.

„Pirmo reizi mēs kļūstam daudz tuvāki mūsdienu modernajai pasaulei un gribētu cerēt – arī viens otram. Līdz ar jauno vārdu fonds ieguvis arī mājaslapu www.rampa.lv, tādēļ jo nozīmīgāk, ka arī mūsu aktieri seniori apgūst datorprasmes. Pateicoties Lattelecom, viena mūsu aktieru datorklase jau ir nosvinējusi Pieslēdzies, Latvija! izlaidumu, citiem datora un interneta apguve vēl tikai priekšā, un ceru, ka jaunās prasmes palīdzēs ikdienā un ļaus sekot līdzi un piedalīties RAMPA aktivitātēs,” stāsta RAMPA valdes priekšsēdētāja Zane Jančevska.

Jaunais fonda vārds RAMPA apzīmē nosacīti neredzamu zonu, kas atrodas starp teātra skatītāju un aktieri. Tā ir robeža starp atrašanos uz skatuves un zālē – neredzamo šķērsli, kas aktierim katru reizi jāpārvar, lai aktieris nokļūtu pie skatītāja. Līdzīgu šķērsli, piedaloties iniciatīvas Pieslēdzies, Latvija! datorkursos, pārvarējuši tautā iecienītie aktieri seniori – Baiba Indriksone, Olga Dreģe, Ludmila Tarasova, Mārtiņš Vērdiņš, Ausma Ziemele, Rasma Garne, Silvija Bitere, Vanda Svirska un Inta Tirole.

„Interneta iespējas ir bezgalīgas un Pieslēdzies, Latvija! kā makšķere, kas sniedz senioriem iespēju iegūt savu kāroto lomu – vai tā būtu informācijas iegūšana, dažādu e-pakalpojumu izmantošana, iepirkšanās un rēķinu apmaksa vai socializācija un dalība fonda RAMPA aktivitātēs. Realizējot Pieslēdzies, Latvija! iniciatīvu, redzam – neatkarīgi no cilvēka vecuma, būtiskākais ir saglabāt asu prātu, optimismu un interesi par apkārtējiem notikumiem,” skaidro Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

Ievērojamus piedzīvojumus un pārdzīvojumus Pieslēdzies, Latvija!  apmācību laikā aktieriem sagādāja internetā atrodamā informācija par sevi. Viens no aktīvākajiem informācijas meklētājiem bija aktieris Mārtiņš Vērdiņš, kurš atzīst: „Man visu laiku iekšā grauza – man vajag tik pie tās informācijas. Un tagad es pie tās tiku – internetā ir tik daudz informācijas, ko es pirms tam pat nenojautu. Materiāli par mani un tēvu, vesela strīpa ar bildēm no filmām, kuru man vēl nebija utt. Tagad tik jādabū tā kaste [dators], tad mājās arī varēs turpināt meklējumus.” Savukārt Olga Dreģe skaidro: „Es baidījos, ka visas jaunās tehnoloģijas būs jāķer aiz astes, un beigās tās arī neizdosies noķert, tomēr tagad šīs bailes sāk pamazām kliedēties.”

Lattelecom projekts Pieslēdzies, Latvija! tiek īstenots kopš 2008./2009.mācību gada. Līdz šim ar pašvaldību un skolu atbalstu apmācīti jau 20 tūkstoši senioru, palīdzot pārvarēt digitālo plaisu un pilnvērtīgi integrēties informācijas sabiedrībā. Savukārt šogad apmācībām reģistrējušies jau gandrīz 4000 seniori vecumā pēc 50 gadiem. Sociālā iniciatīva Pieslēdzies, Latvija! ir kļuvusi par nacionāla mēroga projektu, ko atbalsta Labklājības, Izglītības un zinātnes ministrijas, Nodarbinātības valsts aģentūra, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija un Latvijas Pašvaldību savienība.

Pieslēdzies, Latvija! datorapmācības ir bezmaksas un pieejamas ikvienam interesentam no 50 gadu vecuma. Pieteikšanās, zvanot pa bezmaksas tālruni 80000822 (darba dienās, plkst.8:00-21:00) vai sazinoties ar fonda RAMPA pārstāvi Zani Dombrovsku - 26449044

 

skatīt


18.08.2014.

Latvijas Teātra radošo personību atbalsta fonds iegūst jaunu vārdu un pieslēdzas virtuālajai pasaulei


Par godu Latvijas Teātra radošo personību atbalsta fonda jaunajam vārdam “RAMPA” un aktieru – senioru piedzīvojumiem, apgūstot datorzināšanas, trešdien, 13. augustā, plkst.15:00 Latvijas Nacionālā teātra Baltajā zālē fonds atzīmēs vārda došanas svētkus un Pieslēdzies, Latvija! aktieru datorklases izlaidumu.

Latvijas teātra radošo personību atbalsta fonds ir ieguvis ne vien jaunu vārdu, bet arī tam atbilstošu jaunu ietērpu – mājas lapu www.rampa.lv. Tajā aktieri un viņu talanta cienītāji turpmāk varēs iegūt aktuālo informāciju par pasākumiem, savukārt atbalstītāji – ziedot aktieru ar veselību un sadzīvi saistītu problēmu risināšanai.

 

skatīt


11.08.2014.

IZSAKĀM LĪDZJŪTĪBU


10. augusta vakarā traģiski bojā gājuši aktieri Inese Jurjāne (23.08.1964-10.08.2014) un Uldis Stelmakers  (22.02.1959 – 10.08.2014)

LTDS izsaka visdziļāko līdzjūtību mākslinieku tuviniekiem un kolēģiem!

Atvadīšanās no mākslinieces – 15. augustā plkst. 10:00 no Liepājas teātra; pēc tam – 16:00 Piņķu kapos.

Atvadīšanās laiks no mākslinieka  - sestdien, 16. augustā, plkst. 15:00 Liepājas Centrālkapos.

 

skatīt


24.07.2014.

Kā tiek izlietotas Kultūras ministrijas piešķirtās dotācijas?


Valsts kontrole ir uzsākusi likumības un lietderības revīziju „Kultūras ministrijas piešķirto dotāciju biedrībām un nodibinājumiem likumība, lietderība un efektivitāte”.

Revīzijas mērķis ir noskaidrot vai Kultūras ministrijas un Valsts Kultūrkapitāla fonda piešķirtās dotācijas biedrībām un nodibinājumiem dažāda veida pasākumu organizēšanai, uzdevumu veikšanai, biedrību atbalstīšanai ir izlietotas lietderīgi, likumīgi, vai ir sasniegts izvirzītais mērķis.

Šajā revīzijā ļoti noderētu plaša, vispusīga pašu nozares pārstāvju informācija. Valsts kontroles darbu veicinātu biedrību pārstāvju sniegta informācija par šādiem jautājumiem:

1)      Vai Jūs esat informēti par to, ka Kultūras ministrija un Valsts Kultūrkapitāla fonds izsludina konkursus biedrībām, nodibinājumiem par finansējuma saņemšanu dažādu Kultūras projektu realizācijai?

2)      Vai esat kādreiz pretendējuši uz Kultūras ministrijas vai Valsts Kultūrkapitāla fonda finansējuma saņemšanu konkursu kārtībā?

3)      Ja esat saņēmuši finansējumu no Kultūras ministrijas vai Valsts Kultūrkapitāla fonda vai esat bijuši apmierināti ar dotācijas piešķiršanas un izlietojuma uzraudzības procesu?

4)      Vai Jūsuprāt finansējums netika piešķirts pamatotu iemeslu dēļ, ja konkursa kārtībā Jūsu virzītais projekts nesaņēma atbalstu no Kultūras ministrijas vai Valsts Kultūrkapitāla fonda?

Rakstiet : pirmais@lrvk.gov.lv . Atbildes gaidīsim līdz šā gada 1.augustam.

Papildus vēršam uzmanību, ka iegūtā informācija ir konfidenciāla un netiks izpausta citām personām, kā arī tiks izmantota tikai apkopotā veidā, nenorādot iedzīvotāja vārdu uzvārdu, personas kodu, dzīves vietu.

Valsts kontrole pateicas par iedzīvotāju atsaucību!

skatīt

© 2014 LTDS / all rights reserved / designed by Emīls Linga