02.05.2019.

Apsveicam!


No sirds sveicam maija jubilārus. Daudz laimes dzimšanas dienā Radio skaņu režisoram Aivaram Ozolam, teātra zinātniecei Inai Zaķei, režisoram Mārim Koristinam.  

skatīt


02.05.2019.

Apsveicam!


 

Sirsnīgi sveicam ar Augsto Valsts apbalvojumu 

operdziedātāju Sonoru Vaici,

operdziedātāju Kristīnu Zadovsku,

Dailes teātra aktieri un uzņēmēju Juri Žagaru

Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzeja mākslas eksperti, teātra zinātnieci Silviju Geikinu,

 Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzeja mākslas eksperti Margitu Mantiņu,

Latvijas Nacionālā teātra aktrisi Zani Jančevsku.

 

skatīt


03.04.2019.

In MEMORIAM


Mūžībā aizgājusi leģendārā grima māksliniece Asja Strēle (09.02.1929-02.04.2019).

Atmiņas par Asju Strēli kā laika pabalināta glezna – krāsas zaudējušas intensitāti, kontūras asumu, bet iedarbes spēks  - saglabājies. Atceros, kā mainījās grimētavas gaisotne, kad tajā parādījās Asja. Viņa it kā disciplinēja visu notiekošo, savas kolēģes. Slaika, kalsna, vārdos skopa, darbā dāsna, prasīga. Tēla ārējo veidolu radīja kā māksliniece, iedziļinoties laikā un varoņa raksturā. Tas, savukārt, iedvesmoja lomas atveidotāju. Kolēģi Asju cienīja, godāja. Gribētos, lai viņas darba stils nezūd, pārmantojas.                                                 /Māra Zemdega/

 

Ir personības, kuras laiks neizdzēš. Tie ir cilvēki, kuri ar savu klātbūtni dara vidi, kurā viņi darbojas, gaišāku, patīkamāku. Tāda bija Asja.

Mēdz sacīt, ka teātris sākas ar garderobi un televīzija (filma) ar grimētavu. Kad steigā, satraukts par raidījumu ienāc grimētavā, Asja ar smaidu un labsirdību sagaida, aprunājas par teātri, izrādēm, par dzīvi un rūpīgi tevi sapoš pārraidei.

Es vaicāju savai sievai, kura ilgus gadus kā TV režisore strādāja kopā ar Asju, - vai Viņa ar saviem kolēģiem ir tikpat labestīga? Sieva teica, ka viņa vienmēr vēlējās, lai radošajā grupā būtu Asja.

No kā tad rodas tāds cilvēciskais gaišums? Laikam ģimenē. Spertālu  ģimene bija iemantojusi ar savu devumu mākslā un patieso inteliģenci - cieņu sabiedrībā. Asja no viņiem mantoja to labāko. Nu viņi visi  ir kopā mūžības ceļos. Asja paliks mūsu sirdīs un atmiņās kā pozitīva, gaiša personība.                                                                                /Jānis Kubilis/

Atvadīšanās no Asjas Strēles sestdien 6.aprīlī plkst.10:00 Krematorijas lielajā  zālē.

 

skatīt


03.04.2019.

Apsveicam!


Daudz laimes dzimšanas dienā aprīļa jubilāriem. 

Sirsnīgi sveicam Mihailu Kublinski, Antu Rugāti, Solveigu Raju  un Māru Zaļaiskalns.

skatīt


01.04.2019.

[galerija]:

Teātra dienas izcilības balvu pasniegšana 2019


skatīt

© 2019 LTDS / all rights reserved / designed by Emīls Linga / developed by Dzintars Bergs