31.08.2021.

Apsveicam!!!


Sirsnīgi sveicam septembra jubilārus!!!!

Daudz baltu dieniņu  Dacei Zennei, Indulim Laškopam, Annai Innai Baranovskai, Mārai Liepiņai, simtgadniecei Elvīrai Ozoliņai, Vēsmai Lēvaldei, Ludmilai VIjai Vītoliņai, Valitai Eglītei, Regīnai Razumai, Baibai Nollendorfai, Andai Burtniecei.

skatīt


10.08.2021.

Teātra vietne Kroders.lv organizē virtuālu zinātnisku konferenci #kroderdienas


 

Latvijas teātrī 2021. gads ir īpašs gan ar režisora Oļģerta Krodera 100. dzimšanas dienu, gan 10 gadiem, kopš darbojas viņa vārdā nosauktā teātra aktuālo procesu vietne Kroders.lv. Atzīmējot Oļģerta Krodera un Kroders.lv jubilejas, 25. augustā plkst. 10.00–14.15 virtuālajā vidē Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros notiks starptautiska zinātniska konference #kroderdienas.

Oļģerts Kroders (1921–2012) ir viens no visu laiku nozīmīgākajiem latviešu teātra režisoriem, kura personība, dzīves un mākslas principi un radītie skatuves darbi atstājuši būtisku nospiedumu Latvijas teātra vēsturē. Savukārt viņa vārdā nosauktā teātra aktuālo procesu vietne 2011. gadā tika dibināta kā dažādu teātra profesiju pārstāvju domu apmaiņas platforma, kuras pamatmērķis – piedāvāt neviena neietekmētus demokrātiskus viedokļus par teātri un dzīvi – ir saglabājies joprojām.

Oļģerta Krodera un vietnes Kroders.lv jubilejai veltītā zinātniskā konference tiešsaistē pulcēs teātra zinātniekus, universitāšu mācībspēkus, kultūras pētniekus un dažādu teātra profesiju pārstāvjus, kopīgi atklājot mazāk zināmas režisora personības un radošā darba lappuses, aktualizējot Oļģerta Krodera nozīmi Latvijas teātrī, kā arī analizējot Kroders.lv kā digitāla teātra medija darbību 10 gadu griezumā. Konferences starptautiskā sekcija, kas organizēta sadarbībā ar Tartu universitāti un Vītauta Dižā universitāti un noritēs angļu valodā, iezīmēs kontekstu par Oļģerta Krodera laikabiedriem Baltijā.

Konferences noslēgumā tiešsaistē notiks diskusija “Oļģerta Krodera mantojums šodienas Latvijas teātra procesā”, kur teātra zinātnieces Laumas Mellēnas-Bartkevičas vadībā sarunāsies Valmieras Drāmas teātra direktore Evita Ašeradena, režisors Alvis Hermanis, aktieris Ivo Martinsons un teātra zinātnieces Vēsma Lēvalde un Edīte Tišheizere.

Konferences tiešraide 25. augustā no plkst. 10.00 līdz 14.15 būs vērojama Kroders.lv Facebook kontā, kā arī mājaslapā www.kroders.lv. Sesiju un diskusijas ieraksti vēlāk tiks publicēti Kroders.lv YouTube kontā un mājaslapā. Pēc konferences plānots izdot zinātnisku rakstu krājumu.

Konferences norisi finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Kultūras ministrija. Sadarbības partneri: Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs, Latvijas Teātra darbinieku savienība, LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts. 

 

skatīt


18.06.2021.

No 2. līdz 5. novembrim notiks Latvijas izrāžu skate LiVe


 

Latvijas Jaunā teātra institūts (LJTI) aicina Latvijas teātrus, apvienības un skatuves māksliniekus pieteikt savas izrādes un projektus Latvijas izrāžu skatei LiVe, kas šogad no 2. līdz 5. novembrim notiks gan klātienē Rīgā, gan tiešsaistes vidē – speciāli skatei veidotā digitālajā platformā.

 

Pieteikumus skatei un šī gada jauninājumam – projektu prezentāciju programmai - iespējams iesniegt līdz 18. jūlijam.

 Skates mērķis ir iepazīstināt starptautiskos skatuves mākslas profesionāļus, festivālu vadītājus, kuratorus, kritiķus, žurnālistus un citus   radošo nozaru pārstāvjus ar Latvijas teātra jaunākajām tendencēm un skatuves mākslas daudzveidīgo ainavu, tās māksliniekiem un   darbiem, kuri ir gatavi starptautiskai izrādīšanai un atbilst viesizrāžu formātam. 2021. gada Latvijas izrāžu skati LiVe rīko Latvijas Jaunā   teātra institūts sadarbībā ar Latvijas Teātra darbinieku savienību, Starptautiskās Teātra kritiķu asociācijas (AICT/IACT) Latvijas nodaļu un       Latvijas teātriem, teātra kompānijām un individuāliem māksliniekiem.

 

skatīt


03.06.2021.

Pasniegtas TEĀTRA DIENAS IZCILĪBAS BALVAS par spožiem sasniegumiem teātra mākslā


 

Pateicoties labiem laikapstākļiem un ievērojot epidemioloģisko protokolu, 2021. gada 2. jūnijā Eduarda Smiļģa dārzā tika pasniegtas Teātra dienas izcilības balvas, ko ik gadu rīko “Latvijas Teātra darbinieku savienība” sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzeju.

Lilitas Bērziņas balvu par spilgtu sniegumu pēdējo sezonu laikā un mākslinieciski augstvērtīgu darbu daudzu gadu garumā saņēma Dailes teātra aktrise VITA VĀRPIŅA.

Harija Liepiņa balvu par spožu aktierdarbu iepriekšējo sezonu laikā saņēma Jaunā Rīgas teātra aktieris ĢIRTS KRŪMIŅŠ.

Eduarda Smiļģa balvu par nozīmīgu, spilgtu novatorisku režiju iepriekšējo sezonu laikā un par ieguldījumu latviešu teātra popularizēšanā Latvijā un pasaulē saņēma režisors ELMĀRS SEŅKOVS.

Helēnas Tangijevas–Birznieces balvu par nopelniem kultūras darbā, ieguldījumu Latvijas baleta mākslā un jauno baleta mākslinieku audzināšanā saņēma REGĪNA KAUPUŽA.

Jēkaba Dubura balvu par mūža ieguldījumu drāmas teorijas, vēstures un analīzes pētniecībā un mācīšanā neskaitāmām studentu paaudzēm tika nogādāta literatūrzinātniekam un kritiķim, Latvijas Kultūras akadēmijas emeritētajam profesoram un Goda doktoram GUNĀRAM BĪBERAM.

Laureātiem tika pasniegtas mākslinieka Māra Šustiņa veidotās goda zīmes – ordeņi un katrs laureāts saņēma arī naudas prēmiju.

Balvu kandidātus iesaka Latvijas profesionālie teātri, teātra kritiķi, Latvijas Profesionālā baleta asociācija un Profesionālās izglītības kompetences centra ,,Nacionālā Mākslu vidusskola” Rīgas Baleta skola.

 

Pateicamies par atbalstu SIA “Energokomplekss” un personīgi Kristapam Bleijam, Latvijas Profesionālo aktieru apvienībai un Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejam.

 

skatīt


01.06.2021.

Apsveicam!!!


No sirds sveicam jūnija jubilārus!!!

Daudz laimes dzimšanas dienā Inesei Mangulei,  Ausmai Pavlovai-Vējiņai, Jānim Gudovičam, Jurim Gornavam, Andai Andrejevai (Zaicei), Larisai Ovsīnai, Verai Hramņikovai, Indrai Laurei, OLgai Larinai. 

skatīt

© 2021 LTDS / all rights reserved / designed by Emīls Linga / developed by Dzintars Bergs