16.05.2016.

Teātra vecmeistari turpina “spridzināt”


Latviešu teātra seniori kopā ar atbalsta fondu „RAMPA” un režisori Inesi Mičuli satiksies, lai vēl nebijušā veidā apliecinātu savas nezūdošās enerģijas, radošās krāsainības un domas lidojuma jaudu, kā arī iepazīstinātu ar gaidāmo uzvedumu “Es esmu”.

Ielūdzam

uz Latvijas teātra vecmeistaru atbalsta uzveduma "Es esmu"

zibakciju-preses konferenci

otrdien, 17. maijā, plkst. 14.30

Kronvalda parkā pie pieminekļa, kas veltīts pirmajai latviešu teātra izrādei Rīgā

(orientieris – strūklaka, kas atrodas K.Valdemāra ielas pusē)

Plašāka informācija:

Zane Dombrovska

"Es esmu" rīkotāju pārstāve un fonda „RAMPA” valdes locekle

26449044, zane.dombrovska@gmail.com

www.rampa.lv

Zibakcija tiek rīkota, atbalstot labdarības uzvedumu „Es esmu”, kas notiks 30. maijā plkst. 19.00 Mūzikas namā “Daile”. Biļetes pieejamas www.bilesuparadize.lv. No plkst. 18.00 Mūzikas namā ”Daile” ikviens aicināts aplūkot un savā īpašumā iegūt dažādas Latvijas aktieru personīgās un ar teātra dzīvi saistītās atmiņu lietas, kas būs izstādītas unikālā ziedojumu tirdziņā. Visi ienākumi tiks novirzīti Latvijas teātru senioru sociālā un veselības stāvokļa uzlabošanai.

Pilns uzveduma aktieru sastāvs tiks atklāts 17. maijā, bet jau zināms, ka Anta Krūmiņa (Latvijas Jaunatnes teātris) atkal būs Lācītis Pūks, Juris Strenga (Dailes teātris) būs Veršiņins Leldes Dreimanes Olgai no izrādes "Trīs māsas", Olga Dreģe (Dailes teātris) atgādinās par Sudrabkāzām, un Rasma Garne (Latvijas Nacionālais teātris) skatītājus lutinās ar dzeju.

Uzveduma režisores Ineses Mičules vadībā uz vienas skatuves astoņi Valmieras, Liepājas un Rīgas teātru vecmeistari satiksies ar tagadējo aktīvo aktieru paaudzi.

Uzvedumu rīko teātra senioru atbalsta fonds "RAMPA".

 

skatīt


06.05.2016.

Izsakām līdzjūtību!


Šī gada 5. maijā sava mūža 90-tajā gadā no mums aizgājis JĒKABS KRĒSLIŅŠ - Nopelniem bagātais skatuves mākslinieks, Operetes teātra solists. Vairāk kā 30 gadus  ir bijis viens no Atlantiem, uz kura talanta un darba pleciem balstījās Operetes teātra repertuārs. Nospēlētas un nodziedātas vairāk kā 60 lomas klasiskajā un mūsdienu repertuārā. Pēc teātra slēgšanas Jēkabs darbojās LTDS vecmeistaru asociācijas valdē. Paldies, Tev Jēkab, par sirsnību, iejūtību un gādību dzīvē, par dzirkstošo humora izjūtu, par patiesa prieka un gandarījuma brīžiem, ko kā mākslinieks mums dāvājis savās lieliskajās lomās uz Operetes teātra skatuves un Latvijas teātra savienības pasākumos. Lai gaišs un viegls ceļš! Izsakām visdziļāko līdzjūtību tuviniekiem, draugiem, kolēģiem.

                                                                                                                                                    Tava Latvijas Teātra darbinieku saime

Izvadīšana no Baltezera kapu kapličas

otrdien, 10. maijā plkst. 15.00.

skatīt


06.05.2016.

Aktieru paaudzes tiekas labdarības uzvedumā “Es esmu”


30. maijā latviešu teātra dzimšanas dienas priekšvakarā uzvedumā "Es esmu” uz skatuves tiksies vecākās paaudzes un mūsdienu vadošie aktieri, lai atbalstītu Latvijas teātra vecmeistarus.  

Uzreiz pēc uzveduma notiks izsole, kur varēs iegādāties ar teātri saistītas atmiņu lietas, ko personīgi sagādās Latvijas teātru pārstāvji – aktieri, režisori un citi. Visi ienākumi tiks novirzīti teātru senioru sociālā stāvokļa un veselības uzlabošanai. Kaismīgākie teātra mīļi jau tagad var iegādāties pasākuma ieejas biļetes.

Uzveduma režisores Ineses Mičules (Spēlmaņu nakts Gada debija ar izrādi „Fundamentālists", “Ilgu tramvajs”, “Pilna Māras istabiņa” u.c.) vadībā uz vienas skatuves tiksies vēl nebijis aktieru ansamblis. Juris Strenga (Dailes teātris), Olga Dreģe (Dailes teātris), Anta Krūmiņa (Latvijas Jaunatnes teātris), Rasma Garne (Latvijas Nacionālais teātris) un citi teātra vecmeistari savus krāšņākos teātra izrāžu fragmentus izspēlēs kopā ar tagadējo aktieru paaudzi.

“Tik dažādas aktieru paaudzes no visas Latvijas teātriem uz vienas skatuves tiekas vien reizi gadā. Latviešu teātra dzimšanas dienas priekšvakarā uzvedums “Es esmu” teātra mīļiem ir kā saldēdiens, kas reizē aicina gan kavēties skaistās atmiņās, gan piedzīvot milzīgo satikšanās prieku. Aktieriem tā ir brīnišķīga skatuves pieredzes apmaiņa, savukārt skatītāji tiek lutināti ar iespēju satikt savus iemīļotos aktierus pavisam ciešā tuvplānā,” skaidro Fonda “RAMPA” valdes locekle un uzveduma “Es esmu” rīkotāju pārstāve Zane Dombrovska.

Uzvedums “Es esmu” notiks pirmdien, 30. maijā, plkst. 19.00 Mūzikas namā “Daile” (ieeja no plkst. 18.00). Biļetes meklējiet “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās visā Latvijā un www.bilesuparadize.lv. Biļetes cena no 10 EUR.

Uzvedums notiek jau trešo gadu, un aktieru dalība tajā ir brīvprātīga un nesavtīga. No biļetēm iegūtos ienākumus novirza Latvijas teātru senioru sociālā stāvokļa un veselības uzlabošanai: medikamentu iegādei, operāciju un rehabilitācijas izdevumu segšanai.

Uzvedumu rīko teātra senioru atbalsta Fonds “RAMPA” sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju. Teātra vecmeistariem atbalstu sniedz Latvijas Kultūras ministrija, AS “Latvijas Valsts meži”, Komunikācijas aģentūra/Edelman Affiliate, Mūzikas nams “Daile”, ziedot.lv un Vedam.lv.

Teātra senioru atbalsta fonds „RAMPA” rūpējas par gandrīz 100 teātra vecmeistariem, kas savus spēka gadus un veselību atdevuši teātrim. Liela daļa šo savulaik tautā tik ļoti mīlēto skatuves mākslinieku ir kļuvuši par vientuļiem pensionāriem ar minimālajiem ienākumiem, un viņiem ir nepieciešams sabiedrības atbalsts.

 

Papildu informācijai:

Zane Dombrovska

Uzveduma “Es esmu” rīkotāju pārstāve, Fonda “RAMPA” valdes locekle

e-pasts: zane.dombrovska@gmail.com

mob.tālr.: 26449044

www.rampa.lv

 

skatīt


05.05.2016.

Sveicam mūsu jubilārus


Sveicam mūsu maija jubilārus apaļajās jubilejās.

Daudz laimes dzimšanas dienā Albertam Altenam, Aivaram Kalnarājam, Oļģertam Šalkonim, Irinai Tomsonei, Elvīrai Štrauhmanei.

skatīt


19.04.2016.

Izsakām līdzjūtību!


Mūžībā aizgājusi Leļļu teātra aktrise Tatjana Hitarišvili (06.01.1929-16.04.2016).

Atvadīšanās no mākslinieces pl.15:00 21.aprīlī II Meža kapu kapličā.

Izsakām līdzjūtību tuviniekiem,draugiem un kolēģiem.

skatīt

© 2016 LTDS / all rights reserved / designed by Emīls Linga