10.10.2018.

IN MEMORIAM


Mūžībā aizgājis komponists, skaņu režisors Ungars Savickis.

"Katrs padarītais darbs dod prieku, ja tas izrādās kādam vajadzīgs." Tā esot teicis Ungars Savickis, kurš no mums šķīrās 9.oktobrī.

Viss viņa devums  mūzikā bija veltīts šim  “vajadzīgajam” darbam. Jau kopš 1975.gada Ungars Savickis aktīvi darbojās Latvijas radio, sacerēdams mūziku gan audio reklāmām, gan raidio teātrim. Var pat teikt, ka viņš ar to  bija savā ziņā  saaudzis, un arī viņa talantīgā meita Austra  tagad strādā Latvijas radio. Kopumā Ungars Savickis radījis  mūziku vairāk nekā 200 teātra izrādēm un Radioteātra iestudējumiem, kā arī kinofilmām. Izrādes ar komponista mūziku iestudētas Lellu teātrī, Dailes teātrī, Jaunatnes teātra krievu trupā, gan arī daudzos Tautas teātros (Ventspils TT, Balvu TT, Jelgavas TT, Rīgas studentu TT, Skolēnu pils TT Zīļuks) un leļļu teātros Tallinā un Kauņā.

Agrīno gadu skološanās vijoļspēlē Emīla Dārziņa skolā pēc tam Ģederta Ramana un vēlāk Valentīna Utkina kompozīcijas klasēs, kā arī sadarbība ar Sindi Putnu dārzu, ansambliem  Eolika un  Jumprava  atraisīja teātra komponistam nepieciešamo reakcijas ātrumu uz šai brīdī skatuvē notiekošo, un viņa mūzika vienmēr bija asprātīgi trāpīga, kodolīga.

Ungars Savickis bija  Latvijas Teātra darbinieku savienības biedrs un  Latvijas Komponistu savienības biedrs. Saņēmis vairākas balvas dziesmu konkursos.

Latvijas mūzikas informācijas centra mājas lapā Ungars Savickis  savai fotogrāfijai pievienojis tekstu:

“Jums laimējies… Parasti es bildēs nesmaidu”.

Taču tieši tādu – iekšēji smaidošu un asprātīgi dzirkstīgu Ungaru mūsu atmiņā paturēs viņa daudzveidīgie mūzikas tēli no Vinnija Pūka un Naksitrallīšiem līdz kinolentei “Valsis mūža garumā”.

Atvadīšanās no Ungara Savicka 16.oktobrī plkst.15.00 Krematorijas lielajā zālē.

Izsakām visdziļāko līdzjūtību radiem, draugiem, kolēģiem. 

 

skatīt


01.10.2018.

Apsveicam!


Sirsnīgi sveicam oktobra jubilārus. Daudz laimes dzimšanas dienā ULDIM DUMPIM, INESEI BELTEI, SANDRAI VOLŠTEINEI, DZIDRAI TREIJAI, ANDRIM FREIBERGAM, DMITRIJAM PALĒS.

skatīt


19.09.2018.

IN MEMORIAM


86 gadu vecumā mūžībā aizgājis LTDS biedrs, viens no pirmajiem LTV raidījuma "Panorāma" diktoriem Uldis Deisons.

Atvadīšanās sestdien, 22. septembrī plkst. 13:00 Siguldas kapos.

skatīt


05.09.2018.

Apsveicam!


Sirsnīgi sveicam septembra jubilārus. Daudz baltu dieniņu Elgai Skanei, Bernaditai Leitlandei, Gaļinai Poļisčukai, Viktoram Jančevičam, Mārim Lintiņam, Gaidai Barisonei, Dzidrai Ādamai, Valdai Vīksnei. 

skatīt


31.07.2018.

Apsveicam!


Sirsnīgi sveicam augusta jubilārus. Daudz laimes dzimšanas dienā  Inārai Cerai, Kasparam Pūcem, Marijai Blantei, Borisam Ploskiham, Ilzei Vazdikai, Rutai Cimdiņai, Edmundam Freibergam, Andrejam Jasinskim, Rihardam Rudākam, Jānim Siliņam.

skatīt

© 2018 LTDS / all rights reserved / designed by Emīls Linga / developed by Dzintars Bergs