17.11.2019.

IN MEMORIAM!


Naktī uz sestdienu 16. novembrī 95 gadu vecumā mūžībā devusies ilggadējā Valmieras Drāmas teātra aktrise RUTA BIRGERE (1924-2019). 

Valmieras Drāmas teātra aktrise kopš 1950. gada. 

2014. gada maijā svinēdama savu 90. dzimšanas dienu, Ruta Birgere spēlēja Večiņu iestudējumā "Gribu, bet baidos".

Ruta Birgere ir Triju zvaigžņu ordeņa kavaliere (2009), saņēmusi "Latvijas Teātra darbinieku savienības" balvu par mūža ieguldījumu teātra mākslā "Spēlmaņu nakts" balvu (2007).

2013. gadā R.Birgere uzņemta Latvijas teātra Zelta fondā. 

LTDS izsaka līdzjūtību mūžībā aizgājušās mākslinieces ģimenei, kolēģiem, draugiem un talanta baudītājiem! 

 

skatīt


15.11.2019.

No Džemmas Skulmes atvadoties


 

Atvadīšanās no izcilās latviešu gleznotājas un sabiedriskās darbinieces Džemmas Skulmes (20.09.1925.-09.11.2019.) notiks 2019. gada 16. novembrī Doma baznīcā:

no pl. 13:30-15:00 svecīšu nolikšana, muzikālie veltījumi;

pl. 15:00 Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita atvadu vārdi māksliniecei;

pl. 15:10 Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas Rīgas un Latvijas arhibīskapa Jāņa Vanaga vadīts dievkalpojums. 

Savukārt 16. novembrī pl. 17:00 Latvijas Nacionālajā Mākslas muzejā (Jāņa Rozentāla laukumā 1) visi sirsnīgi aicināti pagodināt mākslinieci kopīgās atmiņās un sarunās. 

 

skatīt


01.11.2019.

Apsveicam!


Sirsnīgi sveicam novembra jubilārus!

Daudz laimes dzimšanas dienā Maigai Plēsumai, Dailonims Rudovicam, Rutai Rikšei, Andai Albužei, Lilijai Greidānei, Ņinai Zariņai. 

skatīt


29.10.2019.

Apsveicam!


Sirsnīgis sveicam ar Augsto Valsts apbalvojumu - Triju Zvaigžņu ordeni - aktrisi Andu Albuži, aktrisi Inesi Kučinsku-Laukšteini, scenogrāfu Aigaru Ozoliņu, aktieri Valdi Pavlovski, aktrisi un LTDS priekšsēdētāju Daigu Šiliņu, ar  Atzinības krustu - Operetes solisti Ainu Bajāri un Operetes solisti Astru Krēsliņu.

skatīt


23.10.2019.

In MEMORIAM


Mūžībā devies latviešu režisors un aktieris Laimonis Siliņš (1926-2019).

Septiņdesmitajos un astoņdesmitajos gados, kā arī jau neatkarību atguvušajā Latvijā Sanfrancisko mazā teātra vadošajam aktierim, režisoram un joprojām Amerikas latviešu diasporā ilgdzīvojušā teātra izveidotājam Laimonim Siliņam ir bijusi nozīmīga loma kultūras un personīgo sakaru veicināšanā starp trimdas un Latvijas latviešiem.

2006. gada 10. augustā L. Siliņš atzīmēja savu astoņdesmito dzimšanas dienu, bet sava, 1966. gadā dibinātā Sanfrancisko mazā teātra trīsdesmit gadu pastāvēšanas jubileju Laimonis Siliņš un aktieru trupa ar Augusta Strindberga lugas “Tēvs” iestudējumu nosvinēja arī Latvijas Nacionālajā teātrī.

Uzkāpt uz Nacionālā teātra skatuves Laimonis Siliņš bija sapņojis jau no jaunības dienām. Savu sapni viņš realizēja 1978. gadā, uz Rīgu atvedot Harija Gulbja lugas “Kamīnā klusi dzied vējš” iestudējumu. Tās divas izrādes gan varēja noskatīties tikai atlasīts skatītāju loks, bet rēķinoties tomēr arī ar teātra sabiedrības pārstāvjiem. Pēc šī notikuma Laimonis Siliņš ar savu dzīvesbiedri Brigitu rada iespēju ik pa pāris gadiem kādam no Latvijas teātriem (ne tikai Nacionālajam), viesoties ASV latviešu centros. Neaizmirstot arī savus iestudējumus parādīt plašākai Latvijas teātru publikai.

2013. gadā „Spēlmaņu nakts” balva „Par mūža ieguldījumu Latvijas teātra mākslā” Laimonim Siliņam tika piešķirta kā „aktīvam latviešu skatuves darbiniekam svešumā, Sanfrancisko Mazā teātra dibinātājam un galvenajam dzinējspēkam, īstenam latvietim un teātra cilvēkam”.

„Varonība” –  būtiskākais apzīmējums Laimoņa Siliņa darbībai visa viņa mūža garumā. Radīt latviešu teātri apstākļos, kas nestimulē, neatbalsta, bez materiālās bāzes, īpaši sākuma periodā, visus šos gadus nezaudējot profesionalitāti! Tas ir kā tuksnesī likt tecēt upēm, vai nolīst līdumu un likt tur zaļot mežam. To spēj tikai talantīgs, stiprs un gudrs cilvēks.

Izsakām visdziļāko līdzjūtību ģimenei, draugiem, līdzgaitniekiem.

 

skatīt

© 2019 LTDS / all rights reserved / designed by Emīls Linga / developed by Dzintars Bergs