21.09.2015.

[galerija]:

LTDS Vecbiedru saiets Kultūras namā "Ritums" 17.septembrī


Vasara jau iet uz beigām un jūtams rudens tuvums – lapas sāk dzeltēt un bieži līst lietus.Bet Latvijas Teātra darbinieku savienības vecbiedri dodas uz tikšanos pašā Vecrīgas sirdī – mājīgajā „Rituma”otrajā stāvā. Pasākums sākas ar Klusuma brīdi – Mūžībā aizgājuši Kārlis Pamše, Astrīda Dreipa un Ingrīda Andriņa. Bet DZĪVE turpinās un  tiek sveikti jubilāri: Režisore Liene Lūse (Krustmāte Lienīte) -70, Televīzijas režisore Birut

skatīt


18.09.2015.

Izsakām līdzjūtību!


Negaidīti mūžībā aizgājusi Nacionālā teātra aktrise INGRĪDA ANDRIŅA (23.06.1944-17.09.2015).

Atvadīšanās 23.septembrī plks.12:00 no Pirmo Meža kapu kapličas.

Izsakām līdzjūtību tuviniekiem, draugiem, kolēģiem.

 

skatīt


11.09.2015.

Izsakām līdzjūtību!


Mūžībā aizgajis Kārlis Pamše   (31.03.1917-09.09.2015) -  aktieris, režisors, pedagogs, rakstnieks.

Dzimis 1917.gadā, Virānes pagastā, kalpotāju ģimenē.
Beidzis Jaungulbenes lauksaimniecības skolu, Drāmas teātra studiju (1947), Latvijas Valsts Konservatorijas Teātra fakultātātes Režijas nodaļu (1953).1944-1965 darbojies Drāmas teātrī: sākumā aktieris, no 1953 režisors. Kopš 1966 režisors Rīgas Operetes teātrī. „Trejmeitiņas”, „Cirka princese”, „Peldētāja Zuzanna”, dziesmu spēle ”Zaļā pļava” – tie ir daži no viņa iestudējumiem Operetē. Pasniedza aktiera meistarības stundas Teātra fakultātes studentiem. Radio iestudējis vairākus radiolasījumus. Darbojies arī teātra kritikā.
Nozīmīgākie iestudējumi: A.Upīša ”Balss un atbalss” (1954), N.Pagodina ”Trešā patētiskā” (1958), A.Kasonas ”Trešais vārds”(1958), T.Dreizera ”Amerikāņu traģēdija”(1960), K.Potera ”Skūpsti mani, Ket!”(1966).Jau mācoties Jaungulbenes lauksaimniecības skolā, rakstījis dzejoļus, kas publicēti periodiskajos izdevumos, arī ar pseidonīmu Māris Klajs. Pirmā publikācija – dzejolis „Zem baltzaļā karoga” žurnālā „Mazpulks” (1935).
Sarakstījis grāmatas „Es zagu”, „Anta Klints: sarunas”, „Operetes karuselī: Stāsts par Edgaru Zveju” u.c.
1985.gadā maijā piedalījies novadnieku jaunrades dienu sarīkojumā. 2008.gadā saņēmis "Spēlmaņu nakts" balvu "Par mūža ieguldījumu teātra mākslā".  Izsakām visdziļāko līdzjūtību tuviniekiem un draugiem..

ATVADĪŠANĀS 15.SEPTEMBRĪ  PLKST.12:00 NO I MEŽA KAPU KAPLIČAS

skatīt


09.09.2015.

Latvijas teātru profesionāļi piedalīsies Baltijas Drāmas forumā Igaunijā .


No 10. – 13. septembrim Tartu un Tallinā  norisināsies „Baltijas Drāmas forums”, kas agrāk bija pazīstams kā „Baltijas Teātra festivāls SKATS”, ko katru gadu pārmaiņus rīko Baltijas valstu teātra savienības. Izvērtējot 14 gadus ilgo pieredzi organizējot šo festivālu, Igaunijas, Latvijas un Lietuvas Teātra savienības ir lēmušas mainīt festivāla formātu un 2015. gadā tas tiek organizēts kā “Baltijas Drāmas forums”.

Galvenā atšķirība no iepriekš rīkotā festivāla ir tā, ka organizētājvalsts prezentē tikai  savas izrādes un netiek vestas viesizrādes no kaimiņvalstīm. Trīs dienu laikā tiks demonstrēti 6 pēdējo trīs sezonu laikā Igaunijā tapušie iestudējumi, kas balstīti nacionālajā dramaturģijā, tai skaitā Vladislava Nastavševa iestudējums teātrī NO99 „The Truth I’ve Been Longing For“. (plašāka informācija par foruma programmu atrodama vietnē draama.ee ).

 Forumā piedalīsies arī Latvijas un Lietuvas delegācijas un Latviju šogad pārstāvēs:

Ģertrūdes ielas teātra vadītāja Maija Pavlova, režisore Inese Mičule, režisors Dmitrijs Petrenko, režisore un aktrise Ināra Slucka, teātra kritiķi: Ilze Kļaviņa, Normunds Akots, Dita Eglīte, Latvijas Radio raidījuma „Kultūras Rondo” žurnāliste Laima Slava, dramaturgi: Anna Zvaigzne un Matīss Gricmanis, kā arī LTDS priekšsēdētāja, aktrise Daiga Šiliņa.

Foruma laikā pēc katras izrādes tiks rīkotas diskusijas, bet 13.septembra rītā  konference – Baltijas dramaturģijas tirgus, kurā visu trīs Baltijas valstu pārstāvji sniegs priekšlasījumus par aktuālajām problēmām, jautājumiem, mākslinieciskajiem sasniegumiem katras valsts teātrī un oriģināldrāmas žanrā aizvadītajā sezonā. Priekšlasījumu Par Latvijas teātra procesiem „Oriģināldramaturģija Latvijas teātrī 2014./2015. Vārdi. tēmas. Tendences.” sagatavojusi teātra kritiķe Ieva Rodiņa (www.kroders.lv redaktore; Teātra balvas Spēlmaņu nakts 2014/2015 žūrijas locekle), bet aktuālāko Latvijas dramaturģijā prezentēs Rasa Bugavičute (dramaturģe, Latvijas Dramaturgu ģildes valdes priekšsēdētāja).

Lugas, kas tiks prezentētas foruma laikā, tika atlasītas balstoties uz Spēlmaņu nakts balvas pretendentiem kategorijā „Gada sasniegums oriģināldramaturģijā” un tās ir: Agneses Rutkevičas "Svešie svētki”; Ingas Gailes "Trauki", Ludmilas Judinas "Dērbijas vergi", Andra Kalnozola "Benzīnvīrs",  Vladislava Nastavševa "Cerību ezezrs", Rasas Bugavičutes "Bezgalīgo stāstu stāsts", Ansela Kaugera, Laura Gundara, Ingas Gailes, Madaras Rampānes, Justīnes Kļavas un Lauras Luņevas "Avotu iela" un Sergeja Timofejeva, Justīnes Kļavas, Jāņa Baloža, Matīsa Gricmaņa,  Aivas Birbeles, Ivo Brieža / Kārļa Krūmiņa  "Kara piezīmes".

 

skatīt


03.09.2015.

Sveicam mūsu jubilārus!


Sveicam mūsu biedrus apaļajās jubilejās septembrī!

Daudz laimes Inārai Čakstei, Maijai Vilkai, Inesei Ramutei, Gunai Balodei, Līvijai Akurāterei, Voldemāram Pūcem, Nikolajam Korobovam un Valērijam Dikam!

skatīt

© 2015 LTDS / all rights reserved / designed by Emīls Linga