18.06.2021.

No 2. līdz 5. novembrim notiks Latvijas izrāžu skate LiVe


 

Latvijas Jaunā teātra institūts (LJTI) aicina Latvijas teātrus, apvienības un skatuves māksliniekus pieteikt savas izrādes un projektus Latvijas izrāžu skatei LiVe, kas šogad no 2. līdz 5. novembrim notiks gan klātienē Rīgā, gan tiešsaistes vidē – speciāli skatei veidotā digitālajā platformā.

 

Pieteikumus skatei un šī gada jauninājumam – projektu prezentāciju programmai - iespējams iesniegt līdz 18. jūlijam.

 Skates mērķis ir iepazīstināt starptautiskos skatuves mākslas profesionāļus, festivālu vadītājus, kuratorus, kritiķus, žurnālistus un citus   radošo nozaru pārstāvjus ar Latvijas teātra jaunākajām tendencēm un skatuves mākslas daudzveidīgo ainavu, tās māksliniekiem un   darbiem, kuri ir gatavi starptautiskai izrādīšanai un atbilst viesizrāžu formātam. 2021. gada Latvijas izrāžu skati LiVe rīko Latvijas Jaunā   teātra institūts sadarbībā ar Latvijas Teātra darbinieku savienību, Starptautiskās Teātra kritiķu asociācijas (AICT/IACT) Latvijas nodaļu un       Latvijas teātriem, teātra kompānijām un individuāliem māksliniekiem.

 

skatīt


03.06.2021.

Pasniegtas TEĀTRA DIENAS IZCILĪBAS BALVAS par spožiem sasniegumiem teātra mākslā


 

Pateicoties labiem laikapstākļiem un ievērojot epidemioloģisko protokolu, 2021. gada 2. jūnijā Eduarda Smiļģa dārzā tika pasniegtas Teātra dienas izcilības balvas, ko ik gadu rīko “Latvijas Teātra darbinieku savienība” sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzeju.

Lilitas Bērziņas balvu par spilgtu sniegumu pēdējo sezonu laikā un mākslinieciski augstvērtīgu darbu daudzu gadu garumā saņēma Dailes teātra aktrise VITA VĀRPIŅA.

Harija Liepiņa balvu par spožu aktierdarbu iepriekšējo sezonu laikā saņēma Jaunā Rīgas teātra aktieris ĢIRTS KRŪMIŅŠ.

Eduarda Smiļģa balvu par nozīmīgu, spilgtu novatorisku režiju iepriekšējo sezonu laikā un par ieguldījumu latviešu teātra popularizēšanā Latvijā un pasaulē saņēma režisors ELMĀRS SEŅKOVS.

Helēnas Tangijevas–Birznieces balvu par nopelniem kultūras darbā, ieguldījumu Latvijas baleta mākslā un jauno baleta mākslinieku audzināšanā saņēma REGĪNA KAUPUŽA.

Jēkaba Dubura balvu par mūža ieguldījumu drāmas teorijas, vēstures un analīzes pētniecībā un mācīšanā neskaitāmām studentu paaudzēm tika nogādāta literatūrzinātniekam un kritiķim, Latvijas Kultūras akadēmijas emeritētajam profesoram un Goda doktoram GUNĀRAM BĪBERAM.

Laureātiem tika pasniegtas mākslinieka Māra Šustiņa veidotās goda zīmes – ordeņi un katrs laureāts saņēma arī naudas prēmiju.

Balvu kandidātus iesaka Latvijas profesionālie teātri, teātra kritiķi, Latvijas Profesionālā baleta asociācija un Profesionālās izglītības kompetences centra ,,Nacionālā Mākslu vidusskola” Rīgas Baleta skola.

 

Pateicamies par atbalstu SIA “Energokomplekss” un personīgi Kristapam Bleijam, Latvijas Profesionālo aktieru apvienībai un Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejam.

 

skatīt


01.06.2021.

Apsveicam!!!


No sirds sveicam jūnija jubilārus!!!

Daudz laimes dzimšanas dienā Inesei Mangulei,  Ausmai Pavlovai-Vējiņai, Jānim Gudovičam, Jurim Gornavam, Andai Andrejevai (Zaicei), Larisai Ovsīnai, Verai Hramņikovai, Indrai Laurei, OLgai Larinai. 

skatīt


27.05.2021.

GRĀMATVEŽA KONSULTĀCIJAS LTDS BIEDRIEM


LTDS saviem biedriem piedāvā attālinātas bezmaksas grāmatveža konsultācijas!

Interesentus lūdzam zvanīt LTDS grāmatvedei Ingai Brasliņai (tālruņa numurs: 20398012)

 

skatīt


27.05.2021.

Ēkai Talsu ielā 1, Rīgā, uzsākta energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu īstenošana


Ēkai Talsu ielā 1, Rīgā, uzsākta energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu īstenošana.

Pasūtītājs: Latvijas Teātra darbinieku savienība
Autoruzraugs: Atis Caune
Būvdarbu veicējs: SIA "Filpro"
Būvuzraugs: SIA "MS Būvuzraudzība"
Projekta finansiālais atbalstītājs ir Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF)

 

skatīt

© 2021 LTDS / all rights reserved / designed by Emīls Linga / developed by Dzintars Bergs