20.02.2019.

Spartakiādes rezultāti


18. februārī Žagarkalnā notika 9. Teātru Ziemas spartakiāde, kurā piedalījās teju 200 teātru darbinieki no Dailes teātra, Latvijas Nacionālā teātra, M. Čehova Rīgas Krievu teātra, Jaunā Rīgas teātra, Latvijas Leļļu teātra, Valmieras drāmas teātra, Liepājas teātra, Latvijas Nacionālās operas un baleta un Ģertrūdes ielas teātra.
Dalībnieki sacentās 4 grupās:
Vīri slēpotāji
Vīri snoveri
Dāmas slēpotājas
Dāmas snovbordistes
Vispirms dalībnieki brauca divus braucienus trasē ar laika kontroli. Ieskaitei tika ņemts vērā labākais rezultāts. 
Tad labākie četri sacentās paralēlā slaloma trasē par pirmajām 3 vietām. 
Komandu vērtējumā tika skaitīts kura teātra sacensību dalībniekiem bija vairāk augstās vietas pa grupām.  

Slalomā ar slēpēm dāmu konkurencē:

I vieta Zandai Sprancei (Latvijas Nacionālais teātris)

II vieta Trūdijai Žagarei (Dailes teātris)

III vieta Alīdai Pērkonei (Latvijas Leļļu teātris)


Slalomā ar slēpēm vīru konkurencē:

I vieta Uldim Anžem (Latvijas Nacionālais teātris)

II vieta Andrim Vītolam (Dailes teātris)

III vieta Ojāram Rubenim (Latvijas Nacionālais teātris)

Slalomā ar snovbordu dāmu konkurencē:

I vieta Leldei Dreimanei (Dailes teātris)

II vieta Zanei Aļļēnai (Latvijas Nacionālais teātris)

III vieta Dacei Tillerei (Jaunais Rīgas teātris)

Slalomā ar snovbordu vīru konkurencē:

I vieta Jānim Vimbam (Latvijas Nacionālais teātris)

II vieta Artūrs Pudāns (Latvijas Nacionālā opera un balets)

III vieta Niklāvs Kurpnieks (Dailes teātris)

Galvenā balva - Latvijas Nacionālajam teātrim.

skatīt


20.02.2019.

[galerija]:

9. Teātru Ziemas spartakiāde Žagarkalnā


18. februārī Žagarkalnā notika 9. Teātru Ziemas spartakiāde, kurā piedalījās teju 200 teātru darbinieki no Dailes teātra, Latvijas Nacionālā teātra, M. Čehova Rīgas Krievu teātra, Jaunā Rīgas teātra, Latvijas Leļļu teātra, Valmieras drāmas teātra, Liepājas teātra, Latvijas Nacionālās operas un baleta un Ģertrūdes ielas teātra.

skatīt


15.02.2019.

Latvijas Radošo savienību padomei jauna valdes priekšsēdētāja


13. februārī biedrības “Latvijas Radošo savienību padome” pilnsapulcē tika ievēlēta jauna valdes priekšsēdētāja – Latvijas Mākslinieku savienības biedre, māksliniece un izstāžu kuratore Inga Brūvere nomainot muzikoloģi Daci Bluķi.

Līdz šim valdes priekšsēdētaja bija Latvijas Komponistu savienības biedre, muzikoloģe, lektore un dažādu kultūras pasākumu producente Dace Bluķe, kas Latvijas Radošo savienību padomi vadīja kopš 2013. gada un šogad beidza biedrības statūtos noteiktos trīs valdes priekšsēdētāja termiņus, t.i. sešus gadus.

Daces Bluķes vadībā Latvijas Radošo savienību padome vairākus gadus strādāja pie tā, lai tiktu pieņemts Radošo personu statusa un profesionālo radošo organizāciju jeb Radošo personu likums. Likums ir spēkā kopš 2018. gada, un līdz ar likumu ir aizsākta arī Radošo personu atbalsta programma, kas sniedz atbalstu profesionālām radošajām personām īslaicīgas ienākumu neesamības un slimības gadījumos, un pensijas vecumā – ārstniecības un komunālo maksājumu daļējai segšanai.

“Viens no būtiskiem uzdevumiem, kam būs jāpievērš uzmanība, ir darba atalgojuma sakārtošana kultūras nozarē strādājošajiem, tajā skaitā nevalstiskā sektora pārstāvjiem. Nozīmīgs solis situācijas risināšanā ir Valsts Kultūrkapitāla fonda finansējuma pieaugums, kas dos iespēju ne tikai vairot kultūras aktivitātes, bet arī palielināt aktivitātēs iesaistīto atalgojumu. Un, protams, svarīgs uzdevums būs turpināt 2018. gadā aizsākto Radošo personu atbalsta programmu,” tā par nozīmīgākajiem uzdevumiem nākamajam periodam stāsta jaunā Latvijas Radošo savienību padomes valdes priekšsēdētāja Inga Brūvere.

Inga Brūvere izglītību ieguvusi Latvijas Mākslas akadēmijā un kopš 1991. gada strādā vizuālās mākslas nozarē. 1993. gadā ir uzņemta Latvijas Mākslinieku savienībā. No 2011. gada ir Latvijas mākslinieku savienības valdes locekle. No 2015. gada līdz 2017. gadam bija Valsts Kultūrkapitāla fonda vizuālās mākslas nozares ekspertu komisijas priekšsēdētāja un Valsts Kultūrkapitāla fonda padomes locekle. 2015. gadā kopā ar domubiedriem dibināja festivālu “Rīgas Fotogrāfijas biennāle”, kuru no 2018. gada pārstāv Starptautiskajā biennāļu asociācijā. Inga Brūvere ir viena no “Latvijas Laikmetīgās mākslas festivālu asociācijas” dibinātājām un tās valdes locekle.

Latvijas Radošo savienību padome (LRSP) ir starpnozaru radošo savienību jumta organizācija, un tajā ietilpst 10 radošās savienības, kas pārstāv vairāk nekā 3000 individuālo biedru. LRSP biedri ir: Latvijas Arhitektu savienība, Latvijas Dizaineru savienība, Latvijas Dramaturgu ģilde, Latvijas Kinematogrāfistu savienība, Latvijas Komponistu savienība, Latvijas Mākslinieku savienība, Latvijas Rakstnieku savienība, Latvijas Teātra darbinieku savienība, Latvijas Zinātnieku savienība, un Latvijas Fotogrāfu savienība kā asociētais biedrs.

Plašāka informācija makslinieki.lv, jaunumiem var sekot līdzi arī sociālajos tīklos facebook.com/Latvijas RSP.

 

skatīt


31.01.2019.

Apsveicam!


Sirsnīgi sveicam februāra jubilārus!

Daudz laimes dzimšanas dienā Pēterim Krilovam, Guntim Gailītim, Asjai Strēlei, Tatjanai Dzjubai, Margitai Mantiņai.

skatīt


02.01.2019.

Apsveicam!


Daudz laimes janvāra jubilāriem!

NO sirds sveicam Gunāru Borgu, Olgu Katlapi, Diānu Bērzu, Rihardu Belti, Maiju Liepiņu, Juriju Losevu, Eilu Jozepu!!! Daudz baltu dieniņu!

skatīt

© 2019 LTDS / all rights reserved / designed by Emīls Linga / developed by Dzintars Bergs