01.07.2020.

Apsveicam!


Sirsnīgi sveicam jūlija jubilārus!

Daudz baltu dieniņu Dainai Ādlerei, Gunai Zeltiņai, Lienei Lūsei, Ģirtam Jakovļevam, Birutai Ceplītei, Leldei Māsēnai, Ilzei Straujai, Silvijai Biterei, Ainai Veisbārdei!

 

skatīt


16.06.2020.

VKKF izsludina konkursu mērķprogrammā "Radošo personu nodarbinātības programma"


 

Mērķprogrammas mērķis ir finansēt radoša darba veikšanu kultūras nozarē individuāli nodarbinātām radošām personām, kas ir autortiesību vai blakustiesību subjekti Autortiesību likuma izpratnē (turpmāk – radošām personām), kuru profesionālā radošā darbība tikusi ierobežota valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ, un veicināt līdzšinējā radošajā darbībā māksliniecisko kvalitāti apliecinājušu radošo personu turpmāko radošo izaugsmi un žanriski daudzveidīgu kvalitatīvu mākslas un kultūras vērtību radīšanu.

Mērķprogrammas līdzekļus piešķir konkursa kārtībā; mērķprogrammas kopējais finansējums ir 1 936 000 eiro. Gadījumā, ja pieteikumu skaits pārsniedz mērķprogrammā pieejamos finanšu līdzekļus, finansējums tiks piešķirs pieteikumu iesniegšanas secībā.

Projektu konkursā var piedalīties radošas personas:

 1. kuru profesionālāradošā darbība ir tikusi ierobežota valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ;

 2. kuras uz pieteikuma iesniegšanas brīdi ir reģistrētas Valsts ieņēmuma dienesta (VID) Saimnieciskās darbības reģistrā;

 3. kuras nav sasniegušas valsts vecuma pensijas piešķiršanai nepieciešamo vecumu uz mērķprogrammas izsludināšanas brīdi;

 4. kuras pēdējo trīs gadu periodā ir radījušas autortiesību vai blakustiesību objektus Autortiesību likuma izpratnē;

 5. kuru vidējie mēneša ienākumi pirms nodokļu nomaksas valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā no 2020. gada 13. marta līdz 2020. gada 31. maijam nav bijuši lielāki par 538 EUR mēnesī;

 6. kuras valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā no 2020. gada 13. marta līdz 2020. gada 31.maijam nav bijušas darba ņēmēji;

 7. kuras valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā no 2020. gada 13. marta līdz 2020. gada 31.maijam ir bijušas darba ņēmēji, bet ienākumi kā darba ņēmējiem mēnesī nepārsniedz 2020.gadā valstī noteikto minimālo mēneša darba algu (430 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas).

Projekta pieteikums jāiesniedz projektu pieteikumu sistēmā https://kkf.kulturaskarte.lv no 2020. gada 18. jūnija līdz 2020. gada 5. jūlijam plkst. 23.59.

Vairāk informācija: VKKF mājas lapā www.kkf.lv

Kontaktinformācija:
projektu kuratore Jana Vērdiņa, tālrunis 29144379
e-pasts: jana@kkf.lv

 

 

 

 

skatīt


15.06.2020.


Mēs esam priecīgas paziņot, ka sākot ar 10. jūniju Vecrīgas studija atsāk savu darbību mierīgā režīmā, ievērojot visus drošības nosacījumus un veicot nepieciešamās darbības, lai Jūs apmeklējuma laikā varētu justies ne tikai palutināta, bet arī maksimāli droši.

Mēs esam ļoti sailgojušās, tāpēc sagatavojām īpašu piedāvājumu jūnijam:

No 10.06.-18.06. vienas nodarbības cena tikai 8 EUR.

No 10.06.-30.06. komplekta ar 9 nodarbībām cena tikai 101 EUR.

Lūdzam pierakstīties savlaicīgi zvanot pa tel.: 27068777.

Jūsu Figura Line Vecrīga meitenes.

skatīt


05.06.2020.

Apsveicam!


Sirsnīgi sveicam jūnija jubilārus.

Daudz laimes dzimšanas dienā Ievai Kundziņai, Ievai Mūrniecei, Jozefai Lasmanei, Vizmai Kalmei, Ivaram Pugam.

skatīt


02.06.2020.

Pasniegtas Teātra dienas izcilības balvas


 

2020. gada 1. jūnijā Eduarda Smiļģa Teātra muzejā norisinājās Teātra dienas izcilības balvu pasniegšanas ceremonija, ko ik gadu rīko “Latvijas Teātra darbinieku savienība” sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa muzeju.

Ņemot vērā, ka Latvijā aizvien ir izsludināts ārkārtas stāvoklis, ceremonija notika ļoti šaurā cilvēku lokā, ievērojot savstarpējo 2 metru distanci, atļauju pulcēties iekštelpās un ārtelpās līdz 25 cilvēkiem un pārējos epidemiologu noteiktos drošības noteikumus.

Lilitas Bērziņas balvu par spilgtu sniegumu pēdējo sezonu laikā un mākslinieciski augstvērtīgu darbu daudzu gadu garumā saņēma Jaunā Rīgas teātra aktrise REGĪNA RAZUMA. Balvu pasniedza Elīna Vāne. R.Razuma saņemot balvu, atzina, ka laime ir spēlēt dažādas lomas, un saņemt L.Bērziņas vārdā nosaukto balvu ir tik dīvaini un cienījami.  

Harija Liepiņa balvu par spožu aktierdarbu iepriekšējo sezonu laikā saņēma Latvijas Nacionālā teātra aktieris GUNDARS GRASBERGS. Balvu pasniedza Arturs Krūzkops. “Šādas balvas ir vajadzīgas, un man tas ir ļoti svarīgi”, saņemot balvu, atzina G.Grasbergs.

Helēnas Tangijevas–Birznieces balvu par mūža ieguldījumu baleta mākslā un pedagoģijā Latvijas Profesionālā baleta asociācija pasniedza INTAI KARULEI – TEIKMANEI. Balvu pasniedza Maruta Grosberga–Taubere (Dinga). I.Karule-Teikmane saņemot balvu, atklāja, ka bijusi H.Tangijevas krustbērns. Tieši pie H.Tangijevas viņa nospēlējusi visas lielās lomas.

Jēkaba Dubura balvu par jauno aktieru audzināšanu un ieguldījumu teātra pedagoģijā 45 gadu garumā saņēma ANNA EIŽVERTIŅA. Balvu pasniedza Edmunds Freibergs, kurš pievienojās daudzu kolēģu uzslavām, ka A.Eižvertiņa balvu godam nopelnījusi un izpelnījusies ļoti daudzu studentu cieņu un mīlestību. A.Eižvertiņa saņemot balvu, pateicās kolēģiem un saviem studentiem: “Teātris ir mans vīrs, studenti – mani bērni.”

Laureātus sveica iepriekšējo gadu balvu saņēmēji, draugi un kolēģi, kā arī laureātiem tika pasniegtas mākslinieka Māra Šustiņa veidotās goda zīmes – ordeņi.

Apbalvošanas pasākumu, kā ierasts, vadīja profesors, Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzeja direktors Jānis Siliņš un LTDS valdes priekšsēdētāja, aktrise Daiga Šiliņa-Gaismiņa, kura novēlēja visiem klātesošajiem izturību un spēku šajā laikā: “Var pastāvēt tas, kurš var pārvērsties!”

Balvu kandidātus ieteica Latvijas profesionālie teātri un teātra kritiķi.

Pateicamies par atbalstu Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejam, Latvijas Profesionālo aktieru apvienībai, SIA „Admirāļu klubs”, SIA „Nomeda”, zīmolam “Mionetto Prosecco”.

 

 

skatīt

© 2020 LTDS / all rights reserved / designed by Emīls Linga / developed by Dzintars Bergs