17.10.2017.

Aktieri tiksies draudzības spēlē ar Futbola klubu "Metta/Latvijas Universitāte".


“Spēlmaņu nakts” ietvaros aktieru izveidota futbola izlase aizvadīs draudzības spēli ar Latvijas Virslīgas klubu “FK Metta/Latvijas Universitāte”.

Pirmo reizi “Spēlmaņu nakts” ietvaros Latvijas teātru aktieri apvienosies vienā kopīgā komandā, izmēģinot savus spēkus futbola laukumā, aizvadot draudzības spēli ar Latvijas augstākās līgas klubu FK Metta/Latvijas Universitāte, kuras rindās ir vairāki Latvijas futbola izlašu spēlētāji. Organizatori vēl neatklāj, kuri aktieri piedalīsies spēlē, komandas sastāvs tiks atklāts dažas dienas pirms spēles.

Aizraujošā draudzības spēle norisināsies pirmdien, 23.oktobrī. Zīmīgi, ka futbola spēle atklās “Spēlmaņu nakts” skatītāju balsojumu, kurā simbolisko pirmo balsojumu veiks tieši abas komandas. Kā ierasts, mēnesi pirms Gada balvas Teātrī “Spēlmaņu nakts” balvu pasniegšanas ceremonijas, arī skatītāji ir aicināti izteikt savu viedokli, balsojot par gada labāko izrādi, labāko aktrisi un aktieri.  Spēlmaņu nakts norises, tai skaitā skatītāju balsojums norisinās ar Borisa un Ināras Teterevu fonda un Kultūras ministrijas atbalstu.

Draudzības spēles norises vieta būs Elektrum Olimpiskā centra futbola laukums, un tā sāksies plkst. 12:00 ar Latvijas Teātra darbinieku savienības priekšsēdētājas Daigas Šiliņas un futbola skolas Metta līdzdibinātāja Ģirta Mihelsona ievadvārdiem.

Ikviens interesents aicināts un laipni gaidīts apmeklēt spēli klātienē, taču draudzības spēli dzīvajā tiešraidē vērot būs iespējams arī FS Metta Facebook profilā, kur spēli komentēs Anatolijs Kreipāns.

 

Draudzības spēli organizē: 

FK "Metta/Latvijas Universitāte" un Latvijas Teātra darbinieku savienība

skatīt


12.10.2017.

Spēlmaņu nakts 2016/2017 Bērnu žurija dodas uz teātriem.


Jau ceturto gadu Spēlmaņu nakts ietvaros ir izveidota Bērnu žūrija, kas laika posmā no 14. oktobra līdz 20. novembrim skatīsies un vērtēs aizvadītās teātra sezonas bērnu un jauniešu auditorijai radītās izrādes, lai 23.novembrī pasniegtu savu simpātiju balvu.

Bērnu un jauniešu žūrijā piedalās 9 bērni un jaunieši vecumā no 9 -15 gadiem no Rīgas, Mārupes, Garkalnes un Ludzas: Ludzas pilsētas ģimnāzijas, Mārupes pamatskolas, Garkalnes mākslu un vispārizglītojošās pamatskolas, Rīgas Valsts Vācu ģimnāzijas, Rīgas Hanzas vidusskolas, Rīgas 19.vidusskolas, Rīgas Doma Kora skolas, A.Pumpura Rīgas 11. pamatskolas. Žūrija tiksies ar  “Spēlmaņu nakts 2016/2017” žūrijas pārstāvi - teātra kritiķi Henrietu Verhoustinsku, lai gūtu ieskatu kritiķu darba specifikā. Pēc tikšanās žūrija vienosies par saviem vērtēšanas kritērijiem, kā arī skatītāju balsojuma principu – katrā izrādē, kuru žūrija apmeklēs, arī pārējie skatītāji tiks aicināti izteikt savu viedokli par izrādi, aizpildot speciāli sagatavotu anketu.

Bērnu un jauniešu žūrijai jāizvērtē 10 izrādes, kas atlasītas balstoties uz Spēlmaņu nakts žūrijas un ASSITEJ Latvija (Starptautiskās Bērnu un Jauniešu teātra asociācijas Latvijas nodaļas)  ieteikumiem.:

14.oktobrī ‘’Mazais princis’’, Latvijas Leļļu teātrī, režisore Vija Blūzma;

15.oktobrī  ‘’Šausmu autobuss’’ Latvijas Nacionālajā teātrī, režisors Kārlis Krūmiņš;

16.oktobrī ‘’Savādais atgadījums ar suni naktī’’ Latvijas Nacionālajā teātrī, režisors Valters Sīlis;

21.oktobrī Neatkarīgais projekts ‘’Nāc Laukā!’’, režisors Kārlis Krūmiņš, norises vieta - Kuldīga, Grants ielas 29 pagalms;

22.oktobrī  ‘’Karnevāls un kartupeļu salāti’’ , Galerijā ISTABA, režisors Jānis Znotiņš;

2.novembrī ‘’80 dienās apkārt zemeslodei’’ Valmieras drāmas teātrī, režisors Viesturs Roziņš;

11.novembrī ‘’Toma Sojera piedzīvojumi’’ Dailes teātrī, režisors Dmitrijs Pertrenko;

12.novembrī ‘’Kaštanka’’, Latvijas Leļļu teātrī, režisors Dmitrijs Petrenko;

17.novembrī ‘’Bruņinieks, kuram sāpēja zobi’’, Latvijas Leļļu teātrī, režisors Edgars Kaufelds;

20.novembrī  ‘’Drebošā telts’’, Teātris– studija JORIKS, režisore Inga Tropa.

Paralēli izrāžu vērtēšanai, bērnu žūrija tiksies ar izrāžu radošajām komandām un dosies ekskursijās pa teātriem, bet tuvojoties Spēlmaņu nakts vakaram,  saskaitīs visas balsis un vienosies par savas specbalvas piešķiršanu kādai no izrādēm. Būtiski, ka bērni paši izveidos balvu, kuras dizains izrietēs no labākās izrādes tematikas un vēstījuma. Balva tiks pasniegta “Spēlmaņu Nakts 2016/2017” apbalvošanas ceremonijas laikā 23.novembrī Dailes teātrī.

             Žūrijas darbu plāno un koordinē LKA Dramatiskā teātra aktiera mākslas 3.kursa, ar specializāciju - Leļļu teātris, studente Alīda Pērkone, kurai ir liela pieredze bērnu pasākumu organizēšanā, kursu un nometņu vadīšanā.

 

Bērnu un jauniešu žūrijas darbs norit ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstu.

 

skatīt


10.10.2017.

IN MEMORIAM


Mūžībā aizgājis Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktieris Radions Gordijenko (07.06.1935-09.10.2017).

Atvadīšanās no mākslinieka 12.oktobrī plkst.14:30 Ulbrokas kapos.

Izsakām visdziļāko līdzjūtību tuviniekiem, draugiem un kolēģiem.  

skatīt


29.09.2017.

Apsveicam!


Sirsnīgi sveicieni dzimšanas dienā oktobra jubilāriem. Daudz baltu dieniņu Larisai Braunai, Veltai Līvijai Straumei, Sarmītei Jaksei Graudiņai, Lijai Jērcumai, Verai Valterei.

skatīt


31.08.2017.

Apsveicam


Daudz laimes dzimšanas dienā septembra jubilāriem. Suminām Uldi Deisonu, Rudīti Narbuti, Guntu Treiju, Katrīnu Pasternaku- Kalniņu, Agri Māsēnu, Astru Baumani. 

skatīt

© 2017 LTDS / all rights reserved / designed by Emīls Linga / developed by Dzintars Bergs