02.04.2020.

Aicinājums teātra nozarē strādājošajiem brīvmāksliniekiem


 

Latvijas Teātra darbinieku savienība (LTDS) aicina teātra nozarē strādājošos brīvmāksliniekus (pašnodarbinātās personas, autoratlīdzību saņēmējus, kuri reģistrējušies VID kā saimnieciskās darbības veicēji, mikrouzņēmuma nodokļa maksātājus un citu veidu nodokļu maksātājus) sazināties ar mums un dalīties ar savas individuālās situācijas raksturojumu.

Šī informācija mums nepieciešama, lai apzinātu situāciju kopumā un palīdzētu nozarē strādājošajiem piespiedu dīkstāves periodā. Jūsu vārdi netiks publiskoti! 

Lūgums rakstīt uz e-pasta adresi: ltds@ltds.lv, atsūtīt privātu ziņu mūsu Facebook konta lapā vai sazināties personiski ar Daigu Šiliņu, Māru Dzeni un Ričardu Vorobjovu. 

skatīt


02.04.2020.

Apsveicam!


Sirsnīgi sveicam aprīļa jubilārus!

Daudz laimes dzimšanas dienā -

Marutai Bičkai, Silvijai Radzobei, Edītei Tišheizerei, Olgai Danvaldei, Inesei Čačai, Astrai Krēsliņai,  Igoram Čerņavskim, Marinai Janaus! 

 

skatīt


02.04.2020.

Informācija par LTDS fiksētā tālruņa numuru


 

Biedrība "Latvijas Teātra darbinieku savienība" (LTDS) informē, ka no 2020. gada 1. aprīļa tā ir atteikusies no fiksētā tālruņa numura +371 67287895 izmantošanas. 

 

Saziņai ar LTDS turpmāk, mēs lūdzam savus biedrus un citus interesentus, izmantot biedrības mobilā tālruņa numurus (norādīti arī sadaļā Kontakti): 

Valdes priekšsēdētāja: +371 20391037

Sabiedrisko attiecību speciāliste: +371 20391035

Ēkas pārvaldnieks (saimnieciskais direktors): +371 20391034

Radošo projektu koordinators: +371 20391036

 

skatīt


31.03.2020.

Valdība apstiprina atbalsta pasākumus ārkārtējās situācijas skarto pašnodarbināto personu atbalstam


 

Atbalstam var pieteikties:

1) pašnodarbinātās personas un autoratlīdzības saņēmēji, kas reģistrējušās VID kā saimnieciskās darbības veicēji un veikušas VSAOI, un dīkstāves periodā nav guvuši ienākumus no saimnieciskās darbības;

2) mikrouzņēmuma nodokļa maksātāji, kuri dīkstāves periodā nav guvuši ienākumus no saimnieciskās darbības. 

 

Kāds ir dīkstāves pabalsta apmērs?

1) pašnodarbinātām personām - 75 % no mēneša vidējiem ienākumiem (no ieņēmumiem atskaitīti izdevumi) no saimnieciskās darbības pēdējos 2 noslēgtajos ceturkšņos (ne vairāk kā 700 eiro mēnesī)

2) mikrouzņēmumu nodokļu maksātājiem - 50 % no mēneša vidējiem ieņēmumiem no saimnieciskās darbības pēdējos 2 noslēgtajos ceturkšņos (ne vairāk kā 700 eiro mēnesī)

 

Kā pieteikties atbalstam? 

Ar iesniegumu jāvēršas VID Elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (EDS).

!!! Dīkstāves pabalstu varēs saņemt par 2 mēnešiem, kuros nav gūti ieņēmumi no saimnieciskās darbības (14.03.-14.05.2020.)

VID dīkstāves pabalstu sniegs ne vēlāk kā 5 darba dienu laikā pēc iesnieguma saņemšanas, pārskaitot to uz pašnodarbinātās personas kontu. 

...................................................................................................................................................

01.04.2020. Kultūras ministrija sniegs detalizētu skaidrojumu par valdības lēmumu. Ministrija aicina sekot jaunumiem viņu mājas lapā un Facebook kontā. 

skatīt


30.03.2020.

IN MEMORIAM!


 

Mūžībā devies Latvijas Nacionālā teātra režisors Mihails Kublinskis 

Režisors Mihails Kublinskis dzimis 1939. gadā. Latvijas Nacionālais bija viņa vienīgā darba vieta. Teātrī viņš ienāca uzreiz pēc Rīgas 2. vidusskolas absolvēšanas. Jau toreiz teātris bija viņa aizraušanās un sākumā teātrī darbojies par mēbeļnieku-rekvizitoru. Pamazām viņš sācis piedalīties arī iestudējumu masu skatos un epizodiskās lomās. 1963. gadā kā pārsteigums nāca ziņa, ka M.Kublinskis dublēs J.Kubili Klaida lomā iestudējumā "Amerikāņu traģēdija". Ar šo nopietno pavērsienu topošais režisors ticis galā teicami. 

Paralēli darbam teātrī M.Kublinskis studēja un spoži pabeidza Valsts Konservatorijas režijas nodaļu ar iestudējumu "Lai viņš iet projām". Augstskolas diplomu parakstīja pats Eduards Smiļģis. Ar šo faktu pats režisors ir lepojies visu dzīvi. 

M.Kublinskis režijas darba dzīvē izstrādāja un noslīpēja savu rokrakstu - lielu lomu spēlē ikviena tēla psiholoģiskais piesātinājums, izrādes telpiskais risinājums un to estētiskā kvalitāte, kā arī viņam piemita teicams izrādes vizuālais redzējums un gaume. Mākslas zinātniece Ingrīda Burāne reiz teikusi par M.Kublinski: "Personība, kas neietilpa rāmīšos. Jūtīgs un nežēlīgs pret sevi, citiem. Laikabiedru dedzināts un dauzīts kā saulē izlikts persiešu tepiķis. Sarežģītu, smalku rakstu caurausts, savu muguru turēja taisnu un Režisora kroni mirdzināja koši."

Daudzi režisora laikabiedri un kolēģi atzīst, ka M.Kublinskis apzināti veidojis savu aktieru radošās biogrāfijas. Par piemēriem var minēt tādus aktierus kā Lāsma Kugrēna, Māra Zemdega, Lolita Cauka, Ģirts Jakovļevs, Ints Burāns, Antra Liedskalniņa, Liene Gāliņa, Ainārs Ančevskis, Jānis Āmanis u.c. Nozīmīgas lomas režisora iestudējumos nospēlējuši arī Uldis Dumpis, Jānis Reinis, Lidija Freimane, Kārlis Sebris, Jānis Kubilis u.c. 

M.Kublinska nozīmīgākie režijas darbi: J.Smūla "Mežonīgais kapteinis Kihnu Jens" (1967), J.Ivaškeviča "Vasara Noānā" (1969), M.Friša "Santakrusa" (1971), F.G.Lorkas "Brīnumainā kurpniece" (1974), L.Ģurko "Elektra - mana mīla" (1977), Dž.Goldmena "Lauva ziemā" (1979), Ī.Žamiaka "Hamilkara kungs" (1981), V.Šekspīra "Romeo un Džuljeta" (1984), R.Blaumaņa "Indrāni" (1988), A.Eglīša "Bezkaunīgie veči" (1990), H.Ibsena "Heda Gablere" (1991), Ī.Žamiaks "Acālija" (1992), A.Strindberga "Lieldienas" (1995), P.Rozīša "Ceplis" (1995), J.Jurkāna "Dūdieviņš" (1997), A.Millera "Ceļojošā komija gals" (1998), A.Millera "Skats no tilta" (2007), J.Jaunsudrabiņa "Aija" (2009), J.O'Nīls "Garās dienas ceļš uz nakti" (2010) u.c. 

Patlaban Latvijas Nacionālā teātra repertuārā aizvien ir atrodama un skatītājiem baudāma M.Kublinska izrāde "Tik mīla vien", kas savu pirmizrādi piedzīvoja 2008. gadā. Patlaban tā ir kļuvusi par teātra jaunāko laiku vienu no visilgāk spēlētajiem iestudējumiem. 

No 1987. līdz 1989. gadam Mihails Kublinskis bija Latvijas Nacionālā teātra mākslinieciskais vadītājs (galvenais režisors). 

M.Kublinskis ir daudzkārtējs Latvijas gada balvas teātrī "Spēlmaņu nakts" nominants.

Par nopelniem latviešu teātra attīstībā 2005. gadā saņēmis valsts augstāko apbalvojumu "Triju Zvaigžņu ordeni". 

2017. gada 23. novembrī Dailes teātrī saņēmis "Spēlmaņu nakts" balvu par mūža ieguldījumu teātra mākslā. 

 

Publisks Mihaila Kublinska piemiņas brīdis notiks tad, kad tas būs iespējams! Informācija sekos. 


LTDS izsaka līdzjūtību tuviniekiem, kolēģiem un talanta cienītājiem! 

skatīt

© 2020 LTDS / all rights reserved / designed by Emīls Linga / developed by Dzintars Bergs